Awans Darboru do okręgówki w wielkim stylu! Wygrane Venusa, Gromu i Tęczy.

Historyczna chwila dla Darboru Bolesławice. Po dzisiejszym pogromie bolesławiczanie zapewnili sobie awans do klasy okręgowej. Oprócz nich trzy punkty dopisali na swoim koncie: Venus, Grom i Tęcza.

Cenne zwycięstwo z dalekiego wyjazdu przywiózł Venus. Nowiczanie wygrali z Trojanem Lądek Zdrój 1-3 i zajmują 10 miejsce w tabeli. Autorami bramek dla Venusa byli: Mateusz Wirchniański, Dariusz Włodarczyk i Damian Roman.

Na sobotnie popołudnie zaplanowano pojedynek Gromu z przedostatnią Spartą Ziębice. Goście nie dojechali na to spotkanie i witkowianie otrzymają z tego powodu trzy punkty.

Karolina przegrała na wyjeździe 2-1 z wiceliderem klasy okręgowej Granitem Roztoka. Jaworzynianie prowadzili do przerwy 0-1 po golu Bartosza Adamowicza. Gospodarze coraz intensywniej atakowali czego efektem w drugich 45 minutach były dwa gole autorstwa Marcina Bałuta.

Darbor rozgromił drużynę z Goli Świdnickiej aż 11-0 i jako niepokonany wywalczył awans do klasy okręgowej. W tym historycznym meczu bramki zdobywali: Adam Bohajczuk (cztery), Karol Bohajczuk (trzy) oraz Wojciech Szewczyk, Szymon Kopacz, Marcin Rogowski i zawodnik rywali (po jednej).

Pewną wygraną odniósł Sokół Kostrza, który nie dał szans Sparcie Przełom Pastuchów. Gospodarze strzelali ośmiokrotnie. Pastuchowianie nie zdołali trafić do bramki rywala ani razu.

Siódma wygrana Tęczy w tej rundzie. Bolesławiczanie dzięki temu przesunęli się na szóstą lokatę. Tym razem bez punktów wyjechał MCK Mieroszów po przegranej 3-1. Gole strzelali: Damian Kłos (dwa) i Michał Federowicz (jedną).

LKS Piotrowice uległ liderowi klasy B – rezerwom AKS Strzegom 2-5. Do przerwy goście prowadzili 0-3. Ścisła czołówka coraz bardziej oddala się od piotrowiczan. Dwie bramki dla zespołu z naszej gminy strzelili: Patryk Marczak i Mariusz Charytanowicz.

Foto: fanpage Darbor Bolesławice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz