Bez niespodzianek w okręgówce. Venus i Tęcza z wygranymi.

Karolinie oraz Gromowi nie udało się sprawić niespodzianki i urwać punktów rywalom z czuba tabeli. W klasie B niedzielną kolejkę na plus mogą zaliczyć zawodnicy Venusa oraz Tęczy.

Jaworzynianie przegrali 0-3 z wiceliderem Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Do przerwy przyjezdni prowadzili 0-1.

Grom przegrał wyraźnie aż 7-0 w Jedlinie z tamtejszym Zdrojem. Gospodarze po tej kolejce nadal będą utrzymywać pozycję lidera klasy okręgowej. Dla witkowian była to 22 porażka w sezonie. Grom to nadal jedyny zespół w rozgrywkach bez zwycięstwa.

Wyjątkowo w piątek swoje spotkanie rozegrał Venus. Nowiczanie na swoim boisku pewnie pokonali trzeci zespół Zjednoczonych Żarów 9-0. Autorami bramek dla gospodarzy byli: Damian Roman (dwukrotnie) oraz Mateusz Wirchniański, Michał Trojan, Jakub Radzikowski, Mariusz Łuczak, Dawid Korzeniowski, Marcin Zdanowicz, Tomasz Charytanowicz. Venus nadal traci dwa punkty do liderującego LKS II Bystrzyca Górna.

Po dwóch wygranych z rzędu przyszedł czas na porażkę. LKS Piotrowice przegrał u siebie z niżej notowaną Błyskawicą Kalno 2-3. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Mateusz Malina. Warto podkreślić, że decydującą o wygranej bramkę przyjezdni zdobyli na dwie minuty przed końcem meczu.

Piąte zwycięstwo w sezonie zapisała na swoim koncie Tęcza. Bolesławiczanie wygrali w wyjazdowym pojedynku z rezerwami Cukrownika Pszenno 1-2. Bramki na wagę trzech punktów zdobył Jakub Ciosek.

Sparta Przełom Pastuchów przegrała minimalnie z Orłem Witoszów 0-1. Była to dwunasta porażka pastuchowian w sezonie i piąta w rundzie wiosennej. Dzięki tej wygranej Orzeł zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Info: regiowyniki.pl
foto: Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska