Bez punktu w okręgówce. Venus i Piotrowice z wygranymi.

Honor gminnych drużyn piłkarskich w ten weekend obroniły Venus i LKS Piotrowice. Karolina nie wyjechała na swój mecz natomiast Grom przegrał wyraźnie na swoim boisku. Wysokie porażki Tęczy i Sparty.

Bez punktów w okręgówce. Karolina nie wyjechała na spotkanie z Nysą do Kłodzka. To drugi tego typu walkower jaworzynian w sezonie. Grom przegrał wyraźnie na swoim boisku z Kryształem Stronie Śląskie 0-4.

Venus nadal utrzymuje dystans dwóch punktów do lidera po wysokiej wygranej (2-7) w Kalnie z tamtejszą Błyskawicą. Na listę strzelców wpisali się: Damian Roman i Michał Trojan (obaj dwukrotnie) oraz Jakub Radzikowski, Mariusz Łuczak, Andrii Prykaza.

Po siódmym zwycięstwie w sezonie LKS Piotrowice przesunął się na piąte miejsce w tabeli. Tym razem piotrowiczanie byli lepsi od rezerw Cukrownika Pszenno 1-3. Strzelcami bramek byli: Bartosz Hurman (dwóch) oraz Kacper Sas (jednej).

Bolesławiczanie zostali rozgromieni przez lidera rozgrywek klasy B – rezerwy LKS Bystrzyca aż 0-6. Dla Tęczy była to dziewiąta porażka w sezonie.

Jedenastą porażkę w sezonie zanotowała Sparta Przełom Pastuchów. W wyjazdowym meczu trzeci zespół Zjednoczonych Żarów okazał się wyraźnie lepszy i pokonał ekipę z naszej gminy 9-2. Autorami dwóch trafień dla przyjezdnych byli: Karol Trzpil i Paweł Mielniczek.

foto: Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska