Burmistrz w kolejnej radzie nadzorczej

Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz według wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym jest członkiem kolejnej rady nadzorczej spółki, której głównym udziałowcem jest Skarb Państwa.

Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz ciągle przyzwyczaja nas do tego, że jest człowiekiem „wielu talentów”. Piszę to w cudzysłowie, ponieważ przy opisywanych sprawach ciężko wypowiadać się poważnie używając takich słów. Mimo wszystko z racji funkcji publicznej jaką wypełnia burmistrz warto znać dodatkowe aktywności zawodowe naszego włodarza, aby mieć pełen ogląd sytuacji na funkcjonowanie naszego samorządu a tym samym nas jako mieszkańców.

Jakiś czas temu pisałem opinię, w której zawarłem informację o tym, że od marca 2019 Grzegorz Grzegorzewicz jest członkiem rady nadzorczej spółki Polski Tabor Szynowy z siedzibą w Katowicach, będącej własnością Skarbu Państwa. Informacja na ten temat jest aktualna z racji tego, że widnieje nadal w Krajowym Rejestrze Sądowym. O całej sprawie szeroko, łącznie z moimi przemyśleniami, pisałem TUTAJ. W opinii tej kończąc napisałem, że w moim przekonaniu tego typu sprawy będą postępować progresywnie – nie pomyliłem się.   Warto zapoznać się z tym tekstem ponownie, ponieważ w całości wpisuje się on w opisywaną aktualnie sprawę, a dzisiejsza informacja jeszcze bardziej to wzmacnia.

Okazuje się, że kolejnictwo to nie jedyna domena, w której realizuje się burmistrz. Według Krajowego Rejestru Sądowego Grzegorz Grzegorzewicz od 22 października 2020 zasiada w radzie nadzorczej Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria” S.A.

Według informacji ze strony internetowej spółki jej głównym udziałowcem jest Skarb Państwa poprzez spółkę Silesia.

Jest to kolejna spółka, w której wykazuje się nasz włodarz. Na potwierdzenie wyżej wymienionych informacji powyżej dołączyłem zdjęcia z Krajowego Rejestru Sądowego. O swojej nowej aktywności burmistrz ma obowiązek oficjalnie poinformować w oświadczeniu majątkowym, jakie powinien złożyć ustawowo do końca kwietnia tego roku.

foto: victormacha.com

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz