Chcą pomocy dla przedsiębiorców

Radni Wojciech Syntyrz, Marcin Kantor, Anna Szczepaniak-Jaroszewska, Mariusz Więcek i Grażyna Bugajska zaapelowali w formie interpelacji do Burmistrza o pomoc dla przedsiębiorców w naszej gminę, którzy odczuwają dotkliwie skutki ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Wszyscy zdajemy sobię sprawę z powagi sytuacji związanej z epidemią koronowirusa. Wprowadzono już wiele ograniczeń z tym związanych, co często dotyka przedsiębiorców, którzy coraz głośniej mówią o swoich stratach. Sklepy, czy inne punkty usługi działają w ograniczony sposób lub są zamknięte. Inni przedsiębiorcy również nie mają lżej, co jest związane m.in z obecną bardzo słabą koniunkturą gospodarczą i brakiem możliwości zarobku na swoich usługach. Problem ten jest dostrzegany na szczeblach Państwowych czy innych samorządach, gdzie wprowadza się różne pakiety pomocowe dla przedsiębiorców, które mają pomóc w funkcjonowaniu i przetrwaniu tego trudnego czasu.

Jak możemy przeczytać na profilu facebook Wojciecha Syntyrza, razem z grupą radnych Marcinem Kantorem, Anną Szczepaniak-Jaroszewską, Mariuszem Więcekiem i Grażyną Bugajską zaapelowali w formie interpelacji do Burmistrza o pomoc dla przedsiębiorców w naszej gminie, którzy odczuwają dotkliwie skutki ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Jest to pakiet postulatów, które należałoby przeanalizować pod kątem możliwości budżetu gminy i wprowadzić, aby pomóc naszym, lokalnym przedsiębiorcom, którzy pomagają wyrabiać realny kapitał gminy.

Poniżej można zapoznać się z treścią interpelacji radnych i propozycjami jakie złożyli:

Wypada mieć nadzieję, że władze pochylą się w odpowiedni sposób nad ciężką sytuacją naszych przedsiębiorców. Epidemia zapewne przejdzie a nieodwracalne, negatywne skutki dla naszej lokalnej gospodarki mogą pozostać dużo dłużej.

info, foto: facebook Wojciech Syntyrz

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz