Co dalej z sezonem w niższych ligach?

Kilka dni temu Wieści informowały o znoszeniu obostrzeń w sporcie, również amatorskim. Czy uda się jednak dograć sezon w niższych ligach a nasze gminne zespoły wyjdą na murawę?

Ostateczne decyzje w tym zakresie jeszcze nie zapadły. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej jest w ciągłym kontakcie z klubami. Wszystko jednak wskazuje na to, że sezon zakończy się wynikami po rundzie wiosennej bądź zostanie anulowany. Co istotne i całkiem możliwe – nie będzie spadków a prawdopodobne jest premiowanie zespołów do wyższych lig. To spowoduje zwiększenie liczby zespołów w poszczególnych klasach rozrywkowych. Oznacza to więcej meczów do rozegrania. Związek myśli nad rozpoczęciem meczów sezonu 2020/21 już początkiem sierpnia, o ile pozwolą na to warunki epidemiczne.

W ostatnich dniach środowisko piłkarskie niższych lig zbulwersowały słowa wiceprezesa PZPN Marka Koźmińskiego, który stwierdził, że „na zabawę w futbol amatorski przyjdzie jeszcze czas. Ten sezon w niższych ligach zostanie najprawdopodobniej anulowany. Tam wynik nie jest aż tak ważny, to jest bardziej zabawa. Z tym możemy poczekać”.

Trzeba przyznać były to znamienne słowa byłego piłkarza reprezentacji Polski. Kto był choć raz na meczu którejkolwiek drużyny z naszej gminy wie, że wynik spotkania jest najbardziej istotną kwestią w ciągu 90 minut meczu. Jednocześnie najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa piłkarzom oraz działaczom w kontekście powrotu do gry.

Ostateczne decyzje mają zapaść po 11 maja po konsultacji PZPN z rządem.

Foto: pogon.imielin.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz