Czy sezon piłkarski będzie dokończony?

Siedem naszych gminnych klubów ma przystąpić do rundy wiosennej piłkarskich niższych lig. Jednak względy bezpieczeństwa, co zrozumiałe, wzięły górę. Czy sezon zostanie dokończony?

Ze względu na sytuację z przyrostem zachorowań na koronawirusa we wtorek Dolnośląski Zarząd Piłki Nożnej zdecydował o przełożeniu daty rozpoczęcia rundy wiosennej na weekend 28-29 marca. Jednak w ostatnich dniach rząd polski podjął kolejne działania prewencyjne, co stawia pod znakiem zapytania wznowienie rund wiosennych w najbliższych tygodniach.

Czy zawodnicy zdążyliby rozegrać 15 kolejek? Tu zdania wśród kibiców i działaczy są podzielone. Coraz częściej słyszy się jednak o rozwiązaniu, w którym jako ostateczne wyniki zostaną przyjęte te po zakończonej rundzie jesiennej bądź każdej pełnej kolejce z wiosny. Taka decyzję podjął stosowną uchwałą PZPN.

Gdyby rozgrywki nie zostały wznowione to żaden z naszych zespołów nie spadłby ze swojej ligi. Żal jednak byłoby Darboru, który mógłby powalczyć o awans do klasy okręgowej ponieważ traci 4 punkty do lidera klasy A – Victorii Świebodzice, z którą mecz zaplanowano na odwołaną kolejkę.

Foto: radio90.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz