Czy Venus wycofa się z klasy okręgowej?

W ostatnim czasie pojawiało się coraz więcej głosów o tym, że klub z Nowic nie przystąpi do rundy wiosennej w klasie okręgowej ze względu na braki kadrowe. Głos zabrał sam prezes klubu.

Coraz większymi krokami zbliżamy się do rozgrywek rundy wiosennej w piłce nożnej. Nasza gmina może pochwalić się mnogością zespołów piłkarskich biorąc pod uwagę jej rozmiary. Od pewnego czasu w zespołach tych, oprócz samej gry dochodzi do różnych „ruchów”, które mają je utrzymać. Po okresie znaków zapytania z fuzją KS Darbor z MKS Karolina, przyszła kolej na problemy Venus Nowice. Czy wskazany zespół wystartuje w rundzie wiosennej?

Jak wyjaśnia na profilu „Co słychać w niższych ligach?” prezes Venusa Dariusz Włodarczyk, klub zmaga się z problemami kadrowymi po odejściu trenera Jarosława Lato. Oprócz tego z zespołu odeszło kilku kluczowych zawodników.

– Trener Lato był magnesem, on przyciągał zawodników. A głównie byli to zawodnicy z zewnątrz, więc jak Jarek powiedział, że odchodzi, to i oni rozeszli się po klubach – mówił prezes Włodarczyk. Jak podkreśla podejmowane są próby zorganizowania zespołu. Istnieje jednak możliwość, że Venus nie przystąpi do rundy wiosennej i od jesieni rozpocznie grę w klasie B.

Pierwsze mecze klasy okręgowej zaplanowano na 12 marca. Klub z Nowic po 16 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu punktów.

Info: fanpage „Co słychać w niższych ligach? Powiat kłodzki i ząbkowicki”
foto: Wieści Gminne

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz