Darbor gromi, Grom wysoko po rundzie jesiennej

W ostatniej kolejce jesieni kibice naszych gminnych klubów obejrzeli grad bramek. Na uwagę zasługuje wysoka wygrana Darboru i miejsce wicelidera klasy A. Dobry rezultat osiągnął także Grom Witków.

Darbor po rundzie jesiennej będzie wiceliderem klasy A dzięki pokonaniu u siebie Zagłębia Wałbrzych aż 9-0. Gole dla gospodarzy strzelali: Paweł Chrzan (pięć!), Kamil Kuska (dwie) oraz Marcin Krawczyk i jeden gol samobójczy.

Po zaciętym meczu inny zespół z Bolesławic – Tęcza wygrał w Witkowie Śląskim z Iskrą 3-4. Autorami goli dla naszej gminnej ekipy byli: Bartłomiej Chodurek, Sebastian Jenke, Piotr Hendzel oraz Jan Gałka.

Grom Panków okazał się dziś lepszy od Sparty Pastuchów. Gospodarze wygrali 3-1. Jedyną bramkę dla pastuchowian zdobył Krystian Bielak.

Nie udał się pojedynek rezerw MKS Karolina z ostatnim w tabeli Sokołem Kostrza. Przyjezdni nieoczekiwanie okazali się lepsi i ograli jaworzynian 2-4. Na listę strzelców gospodarzy wpisali się: Dawid Sienkiewicz i Paweł Wysota.

Piotrowice rozgromiły Zryw Łażany 5-1 i dzięki temu to właśnie oni są najlepszą ekipą z naszej Gminy rywalizującą w klasie B. Wygrana była możliwa dzięki trafieniom: Jakuba Sasa (dwóm), Kamila Przeździęka, Jana Możdżenia oraz Bartosza Hurmana.

Nie udała się wyprawa MKS Karolina do Kłodzka na mecz z liderem klasy okręgowej – Nysą. Gospodarze wygrali po jednej bramce Kamila Kowalskiego. Przed jaworzynianami najprawdopodobniej jeszcze jeden mecz w przyszłym tygodniu przeciwko Orłowi Lubawka.

W Ziębicach Grom Witków nie dał szans tamtejszej Sparcie i wygrał wysoko 0-4. Gole zdobywali: Jakub Smutek (dwie), Łukasz Cegielski oraz Maciej Madziała. Trzy punkty z tego meczu pozwoliły witkowianom na zajęcie trzeciego miejsca w tabeli po rundzie jesiennej.

Bezbramkowym remisem zakończyła się wyjazdowa rywalizacja Venusa Nowice z Włókniarzem Kudowa Zdrój.

Źródło foto: fanpage LKS Piotrowice Świdnickie

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz