Derby dla Karoliny. Venus z kompletem wygranych

Wyraźne zwycięstwo ekipy z Jaworzyny Śląskiej w gminnych derbach. Już przez osiem kolejek drużyna Venusa kontynuuje swoją passę zwycięstw w klasie B i prowadzi w tabeli.

Pierwszą wygraną Karoliny w sezonie można odnotować dopiero w 10 kolejce. Jaworzynianie wygrali wysoko 4-0 z Gromem. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: Bartosz Adamowicz, Krystian Jagieła, Ksawery Istelski oraz zawodnik gości (gol samobójczy).

Tęcza zdobyła swój dziewiąty punkt w sezonie po remisie 1-1 na swoim boisku z sąsiadującą w tabeli Błyskawicą Kalno. Gola na wagę podziału punktów zdobył Marcin Obrycki.

Drugą wygraną w sezonie zapisał na swoim koncie LKS Piotrowice. W Witoszowie piotrowiczanie pokonali 1-2 Orła. Do przerwy był remis 1-1. Gole dla przyjezdnych strzelili: Tomasz Janes i Patryk Marczak.

Sparta Przełom Pastuchów przegrała wysoko z wiceliderem klasy B rezerwami LKS Bystrzyca 6-1. Była to piąta przegrana pastuchowian w sezonie. Honorowe trafienie zapewnił drużynie z naszej Gminy Paweł Mielniczej.

Venus wygrał na wyjeździe z trzecim Gromem Panków 1-2. Dzięki temu utrzymał przewagę nad rezerwami LKS Bystrzyca, która wynosi cztery punkty (rywale mają jeszcze jeden zaległy mecz). Dwa gole dla nowiczan zdobył Michał Trojan.

foto: Mks Karolina Jaworzyna Śląska

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska