Derby dla Nowic. Cenne wygrane Karoliny i LKS Piotrowice.

Sporo emocji przyniósł pojedynek derbowy między Venusem a Gromem. Górą w swoich meczach były także: Karolina, LKS Piotrowice i Tęcza Bolesławice. Dwa pierwsze zespoły wygrały z czołówką tabeli w swoich klasach rozgrywkowych.

Ważne, wyjazdowe zwycięstwo Karoliny. Jaworzynianie okazali się lepsi w Szczawnie od tamtejszego MKS i wygrali 1-3. Dzięki temu nadal są niepokonanym zespołem w klasie A. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli: Karol Bohajczuk, Paweł Markowski oraz Michał Rosiak.

Aż pięć bramek i zmiany prowadzącego w meczu derbowym między Venusem a Gromem. Gospodarze prowadzili 1-0 jednak po przerwie goście z Witkowa wyszli na prowadzenie 1-2. Końcówka należała do nowiczan, którzy bramkę na 3-2 zdobyli na kilka minut przed końcem meczu. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Dawid Duda (dwie) oraz Jakub Błaszczyk (jedną) natomiast dla przyjezdnych: Jakub Smutek i Tomasz Majewski.

Cenne zwycięstwo piotrowiczan. Drużyna z naszej gminy pokonała na wyjeździe wyżej notowane rezerwy LKS Bystrzyca Górna 1-3. To druga z rzędu wygrana LKS z czołówką tabeli. Bramki dla gości strzelili: Kacper Sas, Bartosz Hurman i Paweł Kania.

Niżej notowany w tabeli Grom Panków okazał się słabszy od Tęczy Bolesławice. Dla przyjezdnych była to trzecia wygrana w sezonie. Dla bolesławiczan trafiali: Damian Kłos, Bartosz Soszka i Marcin Krawczyk.

Wysoką porażkę zanotowała Sparta. Błyskawica Kalno strzeliła pastuchowianom aż dziewięć goli. Gospodarze odpowiedzieli tylko jedną bramką autorstwa Antoniego Stankiewicza.

Foto: fanpage Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska