Derby dla Piotrowic, arcyważna wygrana Darboru

Derby Gminy Jaworzyna Śląska w najniższej klasie rozgrywkowej dla Piotrowic. Darbor Bolesławice z ważnymi trzema punktami dla układu tabeli.

W derbach Gminy Jaworzyna Śląska Tęcza Bolesławice uległa drużynie z Piotrowic 1-4. Dla gospodarzy skuteczny okazał się Damian Kłos natomiast dla piotrowiczan: Tomasz Sas (dwie), Bartosz Hurman oraz Adrian Nabielec (po jednej). Była to trzecia wygrana LKS w tym sezonie.

Bliscy wywalczenia chociażby punktu w starciu z liderem byli Spartanie z Pastuchowa. To właśnie oni posiadali przewagę na boisku. Nie została ona udokumentowana bramkami i ostatecznie to Podgórze Wałbrzych wyjechało z trzema punktami po zwycięstwie 1-2. Gola dla pastuchowian zdobył Paweł Krzak.

Nie udał się wyjazd rezerw MKS Karolina do Mokrzeszowa na mecz z wiceliderem klasy B. Zieloni nie byli gościnni i wygrali 4-0 tym samym utrzymując drugą pozycję w tabeli.

Mecz na szczycie klasy A dla Darboru. Bolesławiczanie pokonali Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 0-1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Maciej Smaruj.

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odniosła Karolina pokonując na swoim boisku ostatnie Skałki Stolec 4-2. Gospodarze prowadzili już 3-0 jednak przyjezdni strzelili nawet kontaktową bramkę i zrobiło się 3-2. Ku uldze zgromadzonych kibiców jaworzynianie trafili raz jeszcze i ustalili wynik na 4-2. Autorami goli byli: Italo Rocha de Olivera (dwóch), Krystian Jagieła i Mateusz Ptak (po jednej). Obecnie Karolina zajmuje siódme miejsce w tabeli klasy okręgowej.

Źródło info: regiowyniki.pl/laczynaspilka.pl
Źródło foto: fanpage LKS Piotrowice Świdnickie

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz