Derby gminne w Jaworzynie [ZAPOWIEDŹ PIŁKARSKIEGO WEEKENDU]

Po tygodniowej przerwie spowodowanej dniem Wszystkich Świętych piłkarze wrócą na boiska. Na ten weekend zaplanowano m. in. gminne derby w klasie okręgowej pomiędzy Karoliną a Gromem. Ciekawie będzie również na innych boiskach.

Faworytem szlagieru będą witkowianie ponieważ w ostatnich tygodniach prezentowali lepszą dyspozycję. Przerwa jednak robi swoje i Karolina miała szansę się odbudować po kiepskich wynikach w ostatnim miesiącu. Grom zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 16 punktów natomiast Karolina 13 pozycję z zaledwie ośmioma „oczkami”.

Venus zmierzy się u siebie z wyżej notowanym Zamkiem Kamieniec, który nie miał tygodniowej przerwy i odrabiał zaległości. W ubiegłą sobotę pokonał u siebie solidnych Zjednoczonych Żarów 3-1. Nowiczanie są podbudowani wysoką wygraną 11-0 nad Spartą Ziębice.

Lider klasy A Darbor Bolesławice uda się na wyjazd do Marcinowic na mecz z tamtejszym LKS. Gospodarze plasują się w środku stawki jednak w ostatnim meczu pokonali wysoko Sudety Kątki 7-1. Jesli Darbor chce być najlepszy po rundzie jesiennej nie może sobie pozwolić na stratę punktów.

Przed szansą na kolejne punkty stanie Tęcza, która rywalizować będzie z ostatnimi w klasie B rezerwami Zielonych Mokrzeszów.

LKS Piotrowice będzie faworytem pojedynku z przedostatnią Unią Jaroszów mającą na swoim koncie zaledwie sześć punktów.

Nysa Kłaczyna będzie kolejnym rywalem Sparty Przełom Pastuchów. Pastuchowianie wygrali w poprzedniej kolejce pewnie 5-0 z rezerwami Zielonych Mokrzeszów. Nysa zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli i do Sparty dzielą ją cztery punkty.

W związku z pandemią wszystkie mecze odbędą się bez udziału publiczności.

Plan gier na weekend:

MKS Karolina – Grom Witków (sobota, 13:30),
Venus Nowice – Zamek Kamieniec Ząbkowicki (sobota, 13:30),
Zieloni II Mokrzeszów – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Nysa Kłaczyna (niedziela, 11:00),
Unia Jaroszów – LKS Piotrowice (niedziela, 11:00),
LKS Marcinowice – Darbor Bolesławice (niedziela, 12:00).

Foto: fanpage MKS Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz