Derby Gminy dla Gromu. Tęcza pokazała charakter.

Mimo straty bramki to ostatecznie Grom był lepszy w derbach Gminy Jaworzyna Śląska. Podobnie jak w swoim meczu Tęcza, która odwróciła wynik na swoją korzyść.

Dopiero w drugiej połowie gminnych derbów kibice zobaczyli gole. Wynik otworzył w 65 minucie Grzegorz Ignatowicz strzałem w długi róg bramki. Goście odpowiedzieli golem Rafała Jędrasiewicza po błędzie bramkarza Karoliny. Dwie minuty później było już 1-2 po golu tego samego gracza. Wynik ustalił Michał Madziała w 84 minucie i to Grom wywiózł z Jaworzyny cenne trzy punkty. Była to pierwsza wygrana zespołu z naszej gminy w klasie okręgowej w sezonie 2021/22.

Venus nadal bez choćby punktu. Przyjezdni z Kudowy Zdroju byli bezlitośni dla nowiczan i wygrali 1-5. Honorowe trafienie dla gospodarzy na 1-2 w 47 minucie zdobył Mateusz Gładysz.

W meczu przeciwko Silesii bolesławiczanie pokazali charakter. Tęcza pomimo straty bramki w drugiej połowie potrafiła obrócić losy meczy i wygrać 2-1. Autorem obu bramek dla gospodarzy był Daniel Kantyluk. To trzecia wygrana z rzędu drużyny z Bolesławic.

Piotrowice przywiozły z Kątków remis. Po wymianie bramek w pierwszej połowie (3-4), drugie 45 minut było spokojniejsze i padł jeden gol dla gospodarzy. Dla drużyny z naszej gminy strzelali: Patryk Marczak, Jan Możdżeń, Przemysław Chęciek oraz Tomasz Sas.

Wyraźna porażka Sparty Przełom Pastuchów, która pozostaje nadal bez punktów. Pastuchowianie ulegli na swoim boisku Gromowi Panków 1-5. Jedyne trafienie dla gospodarzy zdobył Maciej Waliszek.

Info: laczynaspilka.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz