Derby Gminy dla Venusa. Reszta drużyn bez punktu.

W najciekawszym piłkarskim wydarzeniu weekendu Venus Nowice okazał się lepszy od LKS Piotrowice. Pozostałe zespoły z terenu Gminy nie zdołały zdobyć choćby punktu.

Mimo dobrej końcówki spotkania Karolina zakończyła rywalizację w Jaszkowej Dolnej bez punktu. Gospodarze prowadzili po 53 minutach 3-0. Niedługo po tym jaworzynianie za sprawą Ksawiera Okarmusa i Grzegorza Ignatowicza strzelili dwa gole i doprowadzili do nerwowej końcówki. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Karolina odniosła 15 porażkę w sezonie.

Aż 10 bramek ujrzeli kibice w Witkowie. Grom przegrał z Piławianką Piława 2-8. Obie bramki dla witkowian zdobył Łukasz Cegielski. Grom nadal na swoim koncie nie ma żadnej wygranej.

Derby gminne dla Venusa. Nowiczanie wygrali 0-3 w Piotrowicach z LKS. Do przerwy żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć bramki. W drugiej połowie goście zdobyli bramki po trafieniach: Damian Roman, Michał Trojan i Tomasz Charytanowicz.

Grom Panków okazał się lepszy w Bolesławicach od Tęczy 1-2. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Damian Kłos. Dla bolesławiczan była to siódma porażka w sezonie.

Pastuchowianie wrócili z wyjazdowego spotkanie przeciwko rezerwom Cukrownika Pszenno bez punktu i zdobytej bramki. Gospodarze wygrali wyraźnie 4-0 i przesunęli się w tabeli na szóste miejsce. Sparta klasyfikowana jest na 11. miejscu.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska