Derby gminy nieoczekiwanie na remis. Reszta zespołów z porażkami.

To nie był udany weekend dla piłkarskich zespołów z terenu naszej Gminy. Derby gminne w klasie B zakończyły się remisem. Pozostałe drużyny nie zdobyły punktu.

Kryształ Stronie Śląskie wygrał pewnie 4-1 na swoim boisku z MKS Karolina. Jaworzynianie co prawda w dziewiątej minucie wyszli na prowadzenie po golu Grzegorza Ignatowicza, jednak kwestia kolejnych bramek należała już tylko do gospodarzy.

Również bez punktu do Witkowa wraca Grom. Zawodnicy z naszej gminy okazali się słabsi i ulegli Cukrownikowi 7-1. Honorowe trafienie i zarazem pierwsze w rundzie zdobył Łukasz Cegielski. W trzech meczach rundy wiosennej Grom stracił już 17 bramek.

W gminnych derbach znajdujący się w ścisłej czołówce tabeli klasy B Venus nieoczekiwanie zremisował z przedostatnią Spartą Przełom Pastuchów 2-2. Sparta prowadziła po pierwszej połowie 1-2 po golach Pawła Krzaka i Macieja Waliszka oraz odpowiedzi Damiana Romana. Gola na wagę punktu zdobył Mateusz Wirchniański.

LKS Piotrowice przegrał na swoim boisku z Silesią Żarów 0-3. Była to piąta porażka piotrowiczan w sezonie. Dzięki wygranej żarowianie awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

W Bolesławicach kibice zobaczyli dziewięć bramek. Orzeł Witoszów wygrał z Tęczą 4-5 i po dopisaniu trzech punktów do ligowej tabeli wyprzedził bolesławiczan w tabeli. Gole dla gospodarzy zdobywali: Jakub Ciosek (dwa) oraz Marcin Obrycki i Paweł Wysota (po jednym).

foto: Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska