Derby gminy w klasie B. Karolina i Grom u siebie.

Na najbliższą niedzielę zaplanowane zostały derby gminy Jaworzyna Śląska. Pojedynek derbowy odbędzie się w Bolesławicach. W klasie A Karolina i Grom zagrają jako gospodarze.

Rywalem niepokonanych jaworzynian będą przy Sportowej rezerwy AKS Strzegom. Przyjezdni plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli z dwiema wygranymi i remisem. Karolina tylko raz w tym sezonie traciła punkty a rywale strzelali jej gole zaledwie pięciokrotnie.

Szósty Venus zagra na wyjeździe z czwartą Iskrą Witków Śląski. Gospodarze w ostatnich kolejkach grali w kratkę. Nowiczanie w trzech ostatnich meczach zdobyli cztery punkty po remisie z Cukrownikiem, wygranej z Gromem i wysokiej porażce z Karoliną.

Przed szansą na trzecią wygraną z rzędu stanie Grom. Witkowianie po dwóch wysokich wygranych podejmą u siebie niżej notowane Sudety Dziećmorowice. Grom obecnie zajmuje ósme natomiast goście niedzielnego meczu dwunaste miejsce w tabeli.

Czwarte LKS Piotrowice będą gościć na swoim boisku wicelidera klasy B – Sudety Kątki. Jedni i drudzy w trzech ostatnich meczach zdobyli komplet punktów. Zapowiada się ciekawe widowisko na szczycie tabeli klasy B.

Najbliższe derby gminy Jaworzyna Śląska odbędą się w Bolesławicach. Tęcza podejmie na swoim boisku niżej notowaną Spartę Przełom. Pastuchowianie sklasyfikowani są na 11 a gospodarze na dziewiątym miejscu w tabeli. Obie drużyny dzieli pięć punktów.

Plan gier na weekend:

Tęcza Bolesławice – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00),
LKS Piotrowice – Sudety Kątki (niedziela, 11:00),
MKS Karolina – AKS II Strzegom (niedziela, 13:30),
Iskra Witków Śląski – Venus Nowice (niedziela, 13:30),
Grom Witków – Sudety Dziećmorowice (niedziela, 13:30).

Foto: fanpage Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska