Derby Gminy w okręgówce. W klasie B u siebie tylko Tęcza.

Meczem nadchodzącego weekendu będą gminne derby pomiędzy Gromem a Karoliną. Venus w klasie B zagra o utrzymanie pozycji lidera a jedynym zespołem, który zagra jako gospodarz będzie Tęcza Bolesławice.

Dwa zespoły z naszej Gminy i jednocześnie najsłabsze ekipy klasy okręgowej spotkają się przy ulicy Sportowej aby rywalizować o pierwszą wygraną w sezonie. Dwa ostatnie mecze Karoliny zostały zweryfikowane na walkowery (w jednym z nich jaworzynianie nie stawili się na mecz). Witkowianie dwa tygodnie temu zdobyli swój pierwszy punkt w Stroniu Śląskim.

W klasie B Tęcza zagra z sąsiadem z tabeli Błyskawicą Kalno, która podobnie jak bolesławiczanie ma zgromadzonych osiem punktów.
Po siedmiu wygranych z rzędu liderujący Venus zmierzy się na wyjeździe z trzecim Gromem Panków. Będzie to najwyższej notowany rywal z jakim do tej pory przyszło grać nowiczanom.
LKS Piotrowice mające na swoim koncie zwycięstwo i trzy remisy podejmą na wyjeździe Orła Witoszów sklasyfikowanego w środku stawki.
Najbliższym rywalem Sparty Przełom Pastuchów będzie wicelider klasy B – rezerwy LKS Bystrzyca Górna. Pastuchowianie w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli komplet punktów w tym z byłym wiceliderem z Pankowa.

Plan gier na weekend:

MKS Karolina – Grom Witków (sobota, 14:00),
LKS II Bystrzyca Górna – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00),
Tęcza Bolesławice – Błyskawica Kalno (niedziela, 11:00),
Orzeł Witoszów – LKS Piotrowice (niedziela, 11:00),
Grom Panków – Venus Nowice (niedziela, 15:15).

foto: Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska