Derby Gminy w strefie spadkowej. Klasa B na wyjeździe.

Tym razem w ramach gminnych derbów dojdzie do rywalizacji Venusa i Gromu. Oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej klasy okręgowej. Wszystkie drużyny z naszej Gminy występujące w klasie B zagrająna wyjeździe.

Do Nowic na gminny pojedynek derbowy przyjedzie Grom. Witkowianie ulegli u siebie ATS Wojbórz a Venus nie wyjechał w ogóle na mecz do Stronia Śląskiego. Dla obu gminnych drużyn będzie to szansa na polepszenie swojej pozycji bowiem obie znajdują się w strefie spadkowej.

Po wygranej w poprzedniej kolejce Karolina wybierze się na mecz do Skałek Stolec. Jaworzynian zapewne czeka ciężki pojedynek ponieważ gospodarze są wiceliderem rozgrywek i tylko trzy razy w tym sezonie zgubili punkty (wszystkie na wyjeździe). Bilans Skałek u siebie jest rewelacyjny – pięć meczów i piec wygranych.

W klasie B wszystkie gminne drużyny zagrają na wyjeździe. Błyskawica Kalno podejmie u siebie wicelidera rozgrywek Tęczę Bolesławice, która wygrała dwa ostatnie mecze. STEP Tąpadła gościć będą szósty LKS Piotrowice a Błękitni Słotwina ostatnią w klasyfikacji Spartę Przełom Pastuchów.

Plan gier na weekend:

Venus Nowice – Grom Witków (sobota, 15:00),
Skałki Stolec – MKS Karolina (sobota, 15:00),
Błyskawica Kalno – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
STEP II Tąpadła – LKS Piotrowice (niedziela, 11:00),
Błękitni Słotwina – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00).

Info: laczynaspilka.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz