Dożynki Gminne w cieniu kampanii wyborczej. Minister Dworczyk z tytułem

Dożynki Gminne w naszej społeczności oprócz rolniczego charakteru wytworzonego przez nasze sołectwa, miały również swój akcent typowo polityczny tym razem za sprawą burmistrza.

Dożynki Gminne zorganizowane przez sołectwo w Piotrowicach można bez wahania uznać za udane. Sołectwa stanęły na wysokości zadania prezentując się z jak najlepszej strony. Dzień, kiedy wszyscy rolnicy po trudzie pracy mogą odpocząć i świętować stał się również niestety areną dla polityków, którzy w wirze kampanii wyborczej próbują pokazać się jako dzielni gospodarze w otoczeniu mieszkańców. Nasz samorząd jest wdzięcznym miejscem do tego typu prezentacji o czym mógł się przekonać m.in. Minister Michał Dworczyk.

Minister Michał Dworczyk głosami Rady Miejskiej przy dużej aprobacie burmistrza został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Jaworzyna Śląska”. Cała sprawa miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. O całej sprawie można przeczytać TUTAJ. Warto przypomnieć sobie kulisy tej sprawy.

Przyznany tytuł to jedna kwestia. Sprawą otwartą było kiedy Minister Dworczyk otrzyma wskazane wyróżnienie. Przypuszczenia o przeprowadzeniu tej operacji w kampanii wyborczej do parlamentu okazały się słuszne. Dożynki Gminne okazały się do świetną okazją.

Minister Dworczyk tak jak inni politycy walczący o wejście do sejmu jest ostatnio nadaktywny w swoim okręgu wyborczym. Obserwując jego profil można zobaczyć jak potrafi przemieszczać się i być w kilku miejscach na raz, aby choć na 10 minut być w danej gminie. Minister nie omieszkał również odwiedzić naszą społeczność, aby wejść na scenę i otrzymać z rąk burmistrza zaszczytne wyróżnienie. Jak wyglądała cała otoczka sprawy możemy sobie wyobrazić wzorem innych tego imprez jakie już miały miejsce w naszej gminie.

Podczas wspomnianej uroczystości swój tytuł otrzymał również Pan Antoni Szewczyk. W mojej ocenie przykre to porównanie. Z jednej strony mamy zasłużonego kolarza wychowującego wiele pokoleń sportowców w naszej społeczności, z drugiej polityk, który, aby przyjechać do naszego miasta musi zapewne używać nawigacji.

Foto: facebook Michał Dworczyk

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska