Dziś XLIX sesja Rady Miejskiej. Czy hala sportowa będzie wkońcu dostępna dla mieszkańców?

Dziś o godzinie 14.00 odbędzie się XLIX sesja Rady Miejskiej . Jej głównym punktem będzie za pewnie uchwalenie regulaminu korzystania z hali sportowej przy szkole podstawowej na ulicy Jana Pawła II. Czy hala będzie w końcu dostępna dla mieszkańców?

Przed nami kolejna sesja Rady Miejskiej . Dziś, (13 września) o godzinie 14:00 odbędzie się XLIX sesja Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej.

W porządku obrad zaplanowano m.in Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XLIII/17/23 Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej z dnia 14 lipca 2023 r. w sprawie zasad i trybu korzystania z gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Pod enigmatycznie brzmiącym punktem kryje się dyskusja o uchwaleniu regulaminu korzystania z hali sportowej w Jaworzynie Śląskiej. Przypomnijmy, że temat ten tkwi w zawieszeniu od 2019 roku kiedy burmistrz obiecywał uchwalenie regulaminu już na koniec stycznia 2019. Jak wiemy nic takiego nie miało miejsca. Dziś będziemy mogli przekonać się czy hala odzyska swoje założone przeznaczenie.

Oprócz tego zaplanowano również m.in Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie przez Gminę Jaworzyna Śląska wkładu pieniężnego do spółki SIM SUDETY Sp. z o.o. poprzez ustanowienie nowych udziałów.

Sesja odbędzie się dziś (13 września) 2022 r. o godz. 14:00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, ul. Powstańców 3

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do przybycia na sesję, a także do śledzenia obrad w intrenecie pod adresem www.jaworzyna.sesja.pl.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska