Finisz piłkarskiej jesieni [PODSUMOWANIE]

W ten weekend zakończyła się runda jesienna naszych gminnych zespołów piłkarskich. Mimo pandemii i przekładanych z tego powodu meczy udało się rozegrać wszystkie zaplanowane spotkania.

Najwyżej sklasyfikowanym zespołem w klasie okręgowej jest Grom. Witkowianie dzięki bardzo dobrej końcówce rundy awansowali z 10 na czwarte miejsce w tabeli. Najlepszym strzelcem tej drużyny jest Jakub Smutek z 11 trafieniami na koncie.

Venus w tej rundzie grał w kratkę przeplatając dobre występy ze słabymi. Ostatecznie ekipa z Nowic zajęła 11 miejsce w klasie okręgowej. Przy takiej dyspozycji po przerwie zimowej nowiczanie mają szanse na utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.

W kiepskiej sytuacji jest Karolina. Jaworzynianie ostatni raz zdobyli punkty 12 września w meczu u siebie z Kryształem Stronie Śląskie. Później było już tylko gorzej. Karolina przegrała kolejnych dziewięć spotkań i zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli. Walka o utrzymanie będzie bardzo trudna ale nie niemożliwa.

Darbor Bolesławice został mistrzem jesieni w swojej grupie klasy A i na tą chwilę jest faworytem do awansu. Musi jednak pamiętać, że za swoimi plecami ma rezerwy czwartoligowej Bielawianki Bielawa, które tracą do lidera tylko dwa punkty. O świetnej grze bolesławiczan świadczy rozegranie tej rundy bez porażki. Darbor stracił także najmniej bramek w całej stawce (14).

Wysokie – trzecie miejsce w tabeli klasy B zajmuje LKS Piotrowice, który w końcówce rundy wygrywał w ważnych dla układu tabeli meczach. To dzięki solidnej postawie w ostatnich kolejkach piotrowiczanie mogą zawdzięczać tak dobre miejsce. LKS jest jednym z nielicznych drużyn, które nie przegrały na swoim terenie.

Dobre wejście w sezon miała Tęcza. Po pięciu meczach zajmowała szóste miejsce. Z czasem bolesławiczanie zaczęli grać w kratkę i ostatecznie zakończyli rundę na 10 miejscu z 15 punktami na koncie (pięć wygranych i osiem porażek).

Najsłabiej wypadła Sparta Przełom Pastuchów, która wygrała trzy z 13 spotkań. Całe dziewięć punktów pastuchowianie zdobyli z sąsiadującymi w tabeli rywalami.

Foto: fanpage Grom Witków

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz