Gminne derby w okręgówce. Klasa B w niedzielę.

W najciekawszym piłkarskim wydarzeniu zmierzą się oba zespoły reprezentujące naszą gminę w klasie okręgowej. Ciekawie zapowiada się również pojedynek Venusa w klasie B. Tęcza otrzyma komplet punktów za mecz z wycofanym z rozgrywek Zrywem.

Derbowy pojedynek Gromu i Karoliny będzie starciem ostatniej i przedostatniej drużyny w tabeli klasy okręgowej. W rundzie jesiennej górą byli jaworzynianie, którzy na swoim boisku wygrali pewnie 4-0. Niedzielny mecz będzie szansą dla obu zespołów na przerwanie serii meczów bez punktów.

LKS Piotrowice zmierzą się z sąsiadującym w tabeli trzecim zespołem Zjednoczonych Żarów. Ona zespoły dzieli punkt w ligowej klasyfikacji. W ubiegłej kolejce jedni i drudzy schodzili z boiska pokonani.

Najbliższym wyjazdowym rywalem Sparty Przełom Pastuchów będzie Grom Panków. Gospodarze zajmują siódme miejsce w tabeli i tracą zaledwie trzy punkty do trzeciego miejsca. W zeszłą niedzielę obie drużyny przegrały swoje mecze.

Wymagający rywal przed Venusem. Nowiczanie na wyjeździe zmierzą się z dobrze dysponowanym w ostatnich kolejkach i trzecim w tabeli Orłem Witoszów. Pomimo sąsiadowania w tabeli obie drużyny dzieli 19 punktów.

Tęcza otrzyma walkower za mecz ze Zrywem Łażany ze względu na wycofanie tego zespołu z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Plan gier na weekend:

LKS Piotrowice – Zjednoczeni III Żarów (niedziela, 11:00),
Grom Panków – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00),
Orzeł Witoszów – Venus Nowice (niedziela, 11:00),
Grom Witków – MKS Karolina (niedziela, 15:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska