Gminny szlagier w okręgówce. Darbor o utrzymanie pozycji lidera

Bez wątpienia najciekawszym meczem weekendu będzie derbowy pojedynek Venusa z Gromem. Darbor natomiast będzie chciał utrzymać pierwsze miejsce w tabeli klasy A. Na niedzielę zaplanowano mecze w B klasie.

W drugich gminnych derbach w klasie okręgowej sezonu 2020/21 zmierzą się Venus Nowice oraz Grom Witków. Oba zespoły dzielą w tabeli cztery punkty jednak to Venus jest w lepszych nastrojach po wygranej w ubiegły weekend w Stroniu Śląskim. Grom po czterech z rzędu porażkach spadł z drugiego na dziesiąte miejsce w tabeli.

Karolina podejmie przy ulicy Sportowej Cukrownik Pszenno. Goście w ostatnich trzech spotkaniach nie zdobyli choćby punktu i zajmują w tabeli 12 pozycję (miejsce niżej niż jaworzynianie).

Lider klasy A – Darbor po ważnej wygranej w ubiegłym tygodniu podejmie u siebie grającą w tym sezonie w kratkę Wierzbiankę Wierzbna. Faworytem do wygranej są bolesławiczanie, którzy jako jedna z dwóch ekip nie mają na swoim koncie porażki.
W klasie B LKS Piotrowice zagra na wyjeździe z ostatnimi w tabeli rezerwami Zielonych Mokrzeszów. Gospodarze po pięciu meczach nie mają na koncie punktu a piotrowiczanie są niepokonani.

Przed szansą na wygraną stanie Tęcza, która będzie faworytem meczu z przedostatnim Płomieniem Dobromierz.

W wyjazdowym meczu z Błękitnymi Słotwina o pierwsze punkty w tym sezonie powalczy Sparta Przełom Pastuchów. Gospodarze mają na swoim koncie sześć punktów po pięciu meczach.

Plan gier na weekend:

Venus Nowice – Grom Witków (sobota, 16:00),
MKS Karolina – Cukrownik Pszenno (sobota, 16:00),
Zieloni II Mokrzeszów – LKS Piotrowice (niedziela, 10:00),
Tęcza Bolesławice – Płomień Dobromierz (niedziela, 13:00),
Błękitni Słotwina – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 13:30),
Darbor Bolesławice – Wierzbianka Wierzbna (niedziela, 16:00).

Info: 90minut.pl
Foto: fanpage Darbor Bolesławice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz