Grobowiec rodziny von Zedlitz w Bagieńcu od środka [FILM]

Autor popularnego kanału internetowego o tematyce sztolniowo – historycznej „Kulawa Eksploracja” odwiedził zabytkowy cmentarz w Bagieńcu, gdzie wchodzi m.in do pozostałości krypty grobowca rodziny von Zedlitz ukazując nam jej obecny wygląd.

O cmentarzu w Bagieńcu pisałem dwukrotnie link TUTAJ i TUTAJ. Jest to stary niemiecki cmentarz, który mimo swojego zaniedbania ukazuje historię tej wsi, gdzie pochowani są m.in członkowie rodziny von Zedlitz, którzy byli właścicielami m.in. folwarku w Bagieńcu.

Na profilu popularnego kanału „Kulawa Eksploracja” o tematyce sztolniowo – historycznej, gdzie autor – Pan Andrzej z Mieroszowa w bardzo ciekawy sposób ukazuje nam historię naszych ziem, pojawił się jakiś czas temu film z wyjazdu na cmentarz w Bagieńcu. Autor podczas nagrania wchodzi m.in. do pozostałości krypty grobowej rodziny von Zedlitz ukazując nam jej obecny wygląd i to, co z niej pozostało. Oprócz tego pokazuje zabytki tej wsi m.in. pałac.

Pan Andrzej przez długi czas obracał się w kręgu zainteresowań sztolniowych, gdzie regularnie eksplorował stare sztolnie, kopalnie, czy podziemne fabryki. Od jakiegoś czasu zainteresował się również pozostałościami starych cmentarzy, gdzie oprócz ukazywania samego stanu poszczególnych miejsc okrasza to także komentarzem dotyczącym przemijania i pozostałości historycznych po dawnych czasach.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia tego materiału i wejścia razem z autorem w tajemnice tego szczególnego miejsca.

materiał i foto: kanał yt Kulawa Eksploracja

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz