Grom i Karolina u siebie. Startuje B klasa.

Trzecia kolejka klasy okręgowej w sobotę z udziałem Karoliny oraz Gromu. Na niedzielę zaplanowano start klasy B. Już w pierwszej serii gier dojdzie do pierwszego pojedynku derbowego naszej Gminy.

Zarówno Karolina jak i Grom rozegrały do tej pory po jednym meczu ligowym, w których nie zdobyły punktu. Oba zespoły zdecydowały się na przełożenie swoich meczów w pierwszej kolejce. W ubiegły weekend witkowianie przegrali na wyjeździe z Victorią Świebodzice 2-1 a Karolina uznała wyższość Włókniarza Kudowa Zdrój (3-0). W sobotę drużyna z Jaworzyny zagra u siebie z Kryształem Stronie Śląskie a Grom podejmie Cukrownik Pszenno.

W najbliższą niedzielę rozgrywki rozpocznie klasa B. W jednej grupie mierzyć się będą wszystkie drużyny z naszej Gminy. Już w pierwszej kolejce dojdzie do pierwszych derbów gminnych pomiędzy Spartą Przełom Pastuchów a Venusem Nowice, który od tej klasy rozgrywek rozpocznie nowy sezon po wycofaniu z okręgówki. Oprócz tego na wyjeździe zagrają piłkarze LKS Piotrowice i Tęcza Bolesławice.

Plan gier na weekend:

Grom Witków – Cukrownik Pszenno (sobota, 17:00),
MKS Karolina – Kryształ Stronie Śląskie (sobota, 17:00),
Silesia Żarów – LKS Piotrowice (niedziela, 10:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Venus Nowice (niedziela, 11:00),
Orzeł Witoszów – Tęcza Bolesławice (niedziela, 14:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska