Grom i Karolina z porażką. Derby dla Nowic i Piotrowic

Drużyny reprezentujące naszą Gminę w klasie okręgowej nadal bez wygranej. W derbach gminnych lepsi piłkarze Venusa oraz LKS Piotrowice.

Drugą porażkę w sezonie zanotowała Karolina. W meczu ze Zdrojem Jedlina padła tylko jedna bramka na korzyść gospodarzy. W 81 minucie do bramki jaworzynian trafił Bartosz Chabrowski i tym samym rozstrzygnął spotkanie. Po trzech rozegranych meczach Karolina ma na koncie punkt.

Beniaminek klasy okręgowej Śnieżnik Domaszków pokonał pewnie na swoim boisku Grom Witków 5-1. Honorowe trafienie zapisał na swoim koncie Przemysław Kloc. Dla zespołu z naszej Gminy była to trzecia porażka. Witkowianie nadal pozostają bez punktu.

Druga porażka z rzędu Tęczy i druga wygrana Venusa. Bolesławiczanie przegrali w derbach z drużyną z Nowic 1-2. Dla gospodarzy gola zdobył Bartosz Dyko a u gości Maksym Filipow oraz Dariusz Włodarczyk. Venus razem z Gromem Panków prowadzi w tabeli klasy B z kompletem wygranych.

W drugim pojedynku derbowym grający jako gospodarz LKS Piotrowice pokonał 3-2 Spartę Przełom Pastuchów. Wszystkie trzy gole dla piotrowiczan zdobył Kacper Sas. Dla Sparty trafił dwukrotnie Paweł Krzak. Dzięki wygranej LKS przesunął się na trzecie miejsce w tabeli.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska