Grom w Szczawnie, Karolina w Wałbrzychu. Ciekawy pojedynek w Piotrowicach.

W najbliższej kolejce klasy A Grom zagra z wyżej notowanym MKS Szczawno Zdrój a liderująca Karolina z Zagłębiem. Interesująco może być w Piotrowicach, gdzie LKS podejmie Silesię.

Lider klasy A z Jaworzyny zagra na wyjeździe z 11 w tabeli Zagłębiem. Wałbrzyszanie zgromadzili do tej pory osiem punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki). Karolina jak do tej pory jest jedynym niepokonanym zespołem w rozgrywkach.

Interesująco zapowiada się rywalizacja Szczawna Zdroju z Gromem. Witkowianie w ostatnich kolejkach zdobywają regularnie ligowe punkty. Gospodarze sobotniego meczu nieoczekiwanie w ostatniej serii gier przegrali na wyjeździe z Czarnymi Wałbrzych.

Szósty Venus zagra z Sudetami Dziećmorowice sklasyfikowanymi w środkowej części tabeli. Drużyna spod Wałbrzycha przegrała swoje dwa ostatnie mecze. Nowiczanie w trzech ostatnich kolejkach zdobyli siedem punktów.

W klasie B ciekawy pojedynek zapowiada się w Piotrowicach. Szósty w tabeli LKS zagra z czwartą Silesią Żarów. Drużyna z naszej gminy traci trzy punkty do rywala jednak ma o jeden mecz rozegrany mniej.

Najbliższym rywalem Tęczy będą rezerwy LKS Bystrzyca Górna zajmujące drugie miejsce. Bolesławiczanie w trzech ostatnich kolejkach zdobyli punkt.

Przed dużą szansą na kolejne punkty stanie Sparta. Pastuchowianie na wyjeździe podejmą ostatni LKS Wiśniowa, który ma zerowy dorobek punktowy i zamyka stawkę w klasie B.

Plan gier na weekend:

Venus Nowice – Sudety Dziećmorowice (sobota, 15:00),
Zagłębie Wałbrzych – MKS Karolina (sobota, 15:00),
MKS Szczawno Zdrój – Grom Witków (sobota, 15:30),
LKS Piotrowice – Silesia Żarów (niedziela, 11:00),
LKS II Bystrzyca Górna – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
LKS Wiśniowa – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00).

Foto: fanpage Miejski Klub Sportowy Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska