Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na czerwiec

Osoby urodzone w czerwcu, dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w czerwcu

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

CZERWIEC

1 czerwca

Motto: Wielką sztuką jest przedstawić swoje poglądy tak, aby pierwszy raz nie różnił się od trzeciego

Osoby urodzone w tym dniu mają kłopoty ze sprecyzowaniem nie tylko swoich poglądów, bez, których można żyć, ale

Kobiety urodzone w tym dniu są zdolne a swój spryt życiowy posiadają w rękach, którymi zarabiają na swoje życie. Gorzej jest natomiast, gdy popadają w melancholię i zaczynają myśleć, zastanawiać się nad sensem życia. Ich ręce dokonują cudów w pracach manualnych. Dziewczynkom lepiej „wkładać wiedzę do głowy łyżką niż łopatą” , gdy dorosną świetnie sobie poradzą same.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają charakter konfliktowy. Nie wiadomo, dlaczego za wszelką ceną pragną mieć rację. To nawet jest nudne zawsze mieć rację i zawsze stać na tym samym stanowisku, chyba, że chodzi o rzeczy zasadnicze takie jak prawda, sprawiedliwość, moralność. Wierzą najbardziej w to co można zrobić lub dotknąć własnymi rękami, pomniejszają lub odrzucają rozum.

2 czerwca

Motto: Trudności zawsze są, bo się trudzimy, bez trudu nic by nie było, czyli trud jest ojcem wygodniejszego i łatwiejszego życia

Osoby urodzone w tym dniu lubią opracowywać temat czy sprawę, za którą mają się zabrać. Jest to rozsądne i wskazane tym bardziej, że zdolność przewidywania, czy tak pokierowaniem swoich spraw nie jest rzeczą łatwa ani prostą.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią pracę, ale taką, co może przynieść im nie tylko radość, ale i korzyści. Planują swoje “podboje” na długo przed zrobieniem pierwszego ruchu na szachownicy życia. Na ogół wygrywają, trud się opłacił osiągnęły to, co zamierzały. Ten spokój i pewność siebie dodaje im elegancji i uroku. Proszę o tym pamiętać przez cały czas.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to budowniczowie swoich marzeń już od wczesnej młodości. Taka postawa i gonienie swoich celów czyni ich romantykami i w pewnym stopniu idealistami. Łagodność i jasne spojrzenie na świat to główna ich zaleta. Przez cały dzień ciężko pracują, zjedzą na obiad np. żeberka w sosie własnym i jest im przykro, mówią trudno, szkoda świni…

3 czerwca

Motto: Przekład tłumaczy myśli a nie słowa

Osoby urodzone w tym dniu zbyt dosłownie sobie tłumaczą to wszystko, co się do nich mówi. Jest to nie raz przyczyną wielu nieporozumień czasem zabawnych pomyłek. Tym bardziej, że ludzie mówią różne rzeczy, jeszcze inaczej myślą i co innego robią.

Kobiety urodzone w tym dniu są zbyt poważne, a bliscy odczuwają to jako ich pancerz. Spóźnią się pięć minut na spotkanie, ale przez pół godziny się tłumaczą, co nie każdemu się podoba, bo nudzą a przy tym opowiadają całe fragmenty swojego życiorysu. Takie poczucie obowiązkowości jest niedoniesienia. Dla nich najważniejszym jest słuchanie tego, co jest pomiędzy zdaniami a nie zdań.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie potrafią czuć się swobodnie ani myślowo, ani językowo. Swobodności brakuje im też w życiu, tego luzu, który jest tak bardzo potrzebny, na co dzień, nawet w pracy. Zbyt dosłowne traktowanie wszystkiego jest takim samym grzechem jak lekceważenie, poza tym trzeba wiedzieć, kogo i jak traktować, czyli odrobinę znać się na ludziach.

4 czerwca

Motto: ·Interpretacja to streszczenie czegoś własnymi słowami, czyli krok do kłamstwa

Osoby urodzone w tym dniu lubią bawić się “głuchy telefon”, czyli powtarzać to, co wcześniej gdzieś tam usłyszeli. Oczywiście dokładnie nie powtórzą, ale własnymi słowami. Powstaje w ten sposób zamierzanie, w którym oni królują, powtarzają nie tylko słowa, ale całe zdania nie tego, co usłyszeli, ale tego, co chcieli usłyszeć.

Kobiety urodzone w tym dniu to wybitne przedstawicieli szkoły zwanej interpretacji po swojemu. Jest to szkoła znana od dawna i dzięki niej wiele nieporozumień walczyło po stronie kłamstwa i plotki. Powyższe słowa dużo mówią o charakterze a także sposobie myślenia i zwalczaniu swoich nieprzyjaciół prawdziwych czy domniemanych. Rozbieżność pomiędzy tym, co usłyszały a tym, co powtórzyły można nazwać ich prawem do interpretacji na ich korzyść lub według ich uznania.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają bogate słownictwo i mówienie czy przemawianie nie sprawia im kłopotów w komentowaniu tego, co chcą komentować. Komentarz to coś innego niż interpretowanie, ale oni nie rozróżniają tych słów, bo nie są po pierwsze bezstronni, a po drugie interpretując zawsze dodadzą od siebie swoją własną opinię tak zręcznie wplecioną w czyjeś słowa i myśli, że będzie po ich myśli.

5 czerwca

Motto: Mądrość zakochanego mężczyzny jest tyle warta, co przeciętnej urody dziewczyny

Osoby urodzone w tym dniu potrafią dla miłość wiele poświęć i miłość jest ich siłą napędową.

Kobiety urodzone w tym dniu mogą w życiu wiele osiągnąć, jeśli potrafią tak je sobie zaplanować, aby miłość była w ich ręku narzędziem do zdobywania celów. Czy to jest możliwe!? Ależ oczywiście każdy mężczyzna pragnie tylko kobiecie życie osłodzić i dla niej zrobić wszystko, nawet założyć na swoją szyję obrożę. Wy drogie panie musicie jedynie dokupić smycz, na której będzie ich prowadzać.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to mądrzy i życiowo rozgarnięci ludzie w sprawach zawodowych i biznesowych dobrze sobie radzą. Swoją niewiedzą dopiero wykazują się w relacjach damsko-męskich. W ich przypadku źle ulokowane uczucia to rzecz nagminna. Nie potrafią wybrać sobie takiej partnerki, aby na dłuższą metę im odpowiadała. Nie gubi ich głupota, ale właśnie miłość.

6 czerwca

Motto: Wielkość mężczyzny to zdolności w pokonywaniu życia i zmaganie się z ambicjami

Osoby urodzone w tym dniu przez całe życie mają jakieś wielkie plany, którymi żyją przez lata. Oczywiście nic lub prawie nic w tym kierunku nie robią, ale przecież nie o robienie w tym przypadku chodzi, ale o plany.

Kobiety urodzone w tym dniu są ambitne i czasem nawet dają się ponieść swoim ambicją. Z ambicjami zawsze idzie w parze ciężka praca i systematyczność, wyrzeczenia i nawet zgoda na upokorzenia, one jednak aż tak bardzo nie są ambitne. Ich ideałem jest mężczyzna pracujący od rana do wieczora, któremu można wieczorem podać obiad do stołu i nawet nie zapytać się go jak minął mu dzień. Takie z nich jędze i egoistki.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są coraz to szarpani jakimiś nowymi ambicjami, które jakby ich sobie od kołyski upatrzyły. Ambicje podobnie jak miłość więcej wykończyły niż uszczęśliwiły mężczyzn, ale oni o tym zdaje się zapomnieli. Pracują w pocie czoła i ambicje ich zżerają, czy osiągają jakieś wielkie cele czy stanowiska. Chyba nie, w sumie można powiedzieć bez tych wielkich ambicji też by do tego doszli.

7 czerwca

Motto: Wielkość kobiety to zaspokajanie własnej próżności im ma jej więcej tym jest większa

Osoby urodzone w tym dniu nie potrafią panować nad swoim sercem, które dyktuje im to, co mają robić. Drugą sprawą też bardzo istotną jest to, że nie potrafią panować także nad swoim językiem. Opanowywanie siebie samego to raczej nie przyjemna rzecz to przypomina nam o kontrolowaniu siebie samego. A każdy to chcę czuć się wolnym wiele, że kontrola zabija nasze dobre samopoczucie.

Kobiety urodzone w tym dniu potrafią przez pół życia być zakochane w mężczyznach widzianych tylko w kolorowych magazynach. Tych, co są blisko nich rzadko, kiedy dostrzegają. Tym z gazet wybaczają wszystko łącznie ze zdradami małżeńskimi, tych przy nich katują, ganią na każdym kroku. Trudno jest im dogodzić tym bardziej, że małżonkowie robią wszystko źle. Szkoda tylko, że takie fujary z nimi się pożeniły.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nigdy nie widzą w niczym problemu, co wcale nie oznacza, że problemów nie ma. Problemy są, ale oni ich nie widzą. Takie podejście do sprawy jest właściwe, bo wszelką próba rozwiązywania problemu to stwarzanie następnych problemów, które mnożą się jak króliki. A tak problem leży my go nie widzimy i życie jakoś płynie.

8 czerwca

Motto: Cel jest celem dla siebie, bo w samym celu zawiera się cel

Osoby urodzone w tym dniu pragną robić wielkie rzeczy: budować okręty, leczyć i uzdrawiać ludzi, dowodzić wielkimi armiami i odnosić wielkie zwycięstwa, itd. Takie jest ich pragnienie, które w ich zrozumieniu jest celem w samy sobie. Pragnienie zawsze jest pierwsze, a dopiero później jest cel następnie jest działanie.

Kobiety urodzone w tym dniu nie wierzą, że ludźmi i światem rządzi przypadek. Gdyby tak było całe nasze życie nie miałoby sensu, nic nie dzieje się przez przypadek twierdzą, chociaż przypadki istnieją. Dla nich najważniejsze są wytyczone cele, mocny charakter, postanowienie, i twarde trzymanie się wytyczonych planów. Wierzą, że pragnienie poparte działaniem może zrobić praktyczną umiejętność potrzebną do osiągnięcia celu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą, że przyczyną upadku wielu ludzi jest nędzą a także i bogactwo. I jedni i drudzy mieli w swoim życiu cele i jedni i drudzy ponieśli klęskę. Powodem, dla którego tak się stało, było to, że to mieli odpowiedniej wiedzy, aby to robić, choć przez przypadek mogli wystartować dobrze. Jedni upadli na starcie drudzy na mecie, ale jedni i drudzy ponieśli klęskę. Wniosek: trzeba robić to, na czym się najlepiej znamy.

9 czerwca

Motto: Mądrość mężczyzny poznaje się po tym, co mówi, kobiety po milczeniu

Osoby urodzone w tym dniu nie lubią słuchać rad ani porad przyjaciół, ale chętnie się ich radzą. Przez rozmowę próbują wyciągnąć ile tylko się dla informacji na interesujący ich temat.

Kobiety urodzone w tym dniu mają dużo do powiedzenia, jako matki i żony, przyjaciółki i koleżanki. Chętnych słuchaczy jest wiele, bo umieją ładnie mówić tym niemniej wiele osób wołałoby gdyby nic nie mówili. Dla nich powiedzenie: milczenie jest złotem, jest jakby specjalnie wymyślone. Z milczeniem jest im do twarzy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu łatwo, ale i trafnie potrafią wydawać decyzje, podejmować ryzyko, patrzeć przeciwieństwom prosto w oczy. Ich mądrość jest jakby wrodzona, mądrość życiowa, wymagająca wyczucia i taktu. Lubią przebywać w gronie młodych kobiet, którym imponują swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym. Ich inteligencja jest ich magnesem przyciągającym ludzi.

10 czerwca

Motto: Jest wiele rodzajów szczęścia najczęściej myślimy o szczęściu rodzinnym

Osoby urodzone w tym dniu traktują szczęście jak ćwiczenia gimnastyczne im więcej czasu spędzasz na ćwiczeniach szczęścia tym więcej tego szczęścia masz. W głowie im się nie mieści, że szczęście może być darem bożym, czyli czymś ulotnym, o co należy zabiegać a nie oczekiwać czy wręcz wymagać, albo nie daj Boże zdobywać poprzez planowanie.

Kobiety urodzone w tym dniu są przekonane, że szczęście jest powszechnie dostępne dla każdego tak jak chleb w sklepie. Ścieżki prowadzące do szczęścia są dla każdego, aż dziw człowieka bierze, że tak niewielu na nie wkracza. Ze względu na swoją filozofię są osobami pewnymi siebie, a nawet zarozumiałymi. Potrafią sobie radzić w wielu sytuacjach i wiara w siebie czynni je osobami zadowolonymi z siebie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu bardziej wierzą w ciężką pracę niż w szczęście, chociaż nie zaprzeczają, że coś takiego jak szczęście jest. Jest ono kruche i łut szczęścia to właściwe określenie tego zjawiska. Są zadowoleni z siebie przez całe swoje życie, ta pogoda ducha, i zrozumienie samego siebie to główna cecha charakteru urodzonych w tym dniu.

11 czerwca

Motto: Przyjemność i przykrość towarzyszą naszemu życiu, ale życie to nie tylko przykrości i przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek

Osoby urodzone w tym dniu balansują pomiędzy radością a smutkiem w międzyczasie niosą swój ciężar szarości. Jak większość ludzi nastrój ich zależy od tego czy im się coś udaje czy nie. Te uzależnienie od stanu duszy jest dla nich uciążliwe, dla swojej przyjemności gotowi są zrobić rzecz nieprzyjemną dla innych. Za którą będą musieli zapłacić więcej niż w rzeczywistości to było warte.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią oddawać się swoim przyjemnościom robią to z dużą namiętnością. Czy można mieć do nich o to pretensje? I tak i nie. Nie, bo to ich osobista sprawa, a tak, że przy tym ranią osoby im bliskich. Jednak samo życie traktuje je ciężką ręką wymierzając srogą karę. Leczenie się z psychicznych ran zajmuje im wiele czasu, łatwo ulegają wpływom innych.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są łatwowierni bardzo powierzchowni. Nie są właścicielami mocnego postanowienia, ani mocnego, męskiego charakteru. Nie mają też na swoim koncie tak zwanych pięknych czynów, raczej życie jest ich smutne i bezbarwne. Ta niezbyt ciekawa postawa psychiczna przyciąga do nich ludzi o podobnym charakterze, też życiowo niezaradnych i bezradnych.

12 czerwca

Motto: Są ludzie ani dobrzy ani źli, których się nie chwali ani nie gani, o których trudno jest cokolwiek powiedzieć. Wystrzegaj się ich.

Osoby urodzone w tym dniu żyją w krainie cieni przez życie przechodzą na palcach. Na samych paluszkach, tak, aby nikomu się nie narazić. Nie otrzymują pochwał, które mogłoby wprowadzić zamieszanie w ich życie. Podobnie jest z karani, których się panicznie boją. Swoją własną filozofią zapędzili się w kozi róg, z którego trudno jest ich wyciągnąć.

Kobiety urodzone w tym dniu uważają, że gniew jest tylko oznaką naszego niezadowolenia, a skoro jesteśmy niezadowoleni to, po co jeszcze się denerwować. Jesteśmy zadowoleni, że ktoś nas pochwalił, więc, po co jeszcze się cieszyć i prosto w oczy świecić innym. Taka postawa jest nie do przyjęcia dla tych, którzy nie boją się życia, i przejawiają waleczniejsze podejście do codzienności.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to mężowie swoich żon, a poznaje się ich po tym, że zanim żona otworzy usta oni już jej przytakują. W domu na paluszkach w pracy na paluszkach. Sami tak na dobrą sprawę nie wiedzą czy żyją czy nie. Jedyna oznaką ich życia są wytyczne żony, które wszystko, co oni złego zrobią od razu zobaczą, dobra oczywiście w ogóle nie dostrzegają.

13 czerwca

Motto: Bohaterstwo to rodzaj odwagi znanej także tchórzom, albo szaleńcom
Osobom urodzonym w tym dniu świecie słońce, ale w plecy. Dlaczego ktoś zapyta, bo nie mają odwagi spojrzeć w nie. Ten brak odwagi może być nazwany także brakiem znalezienia środka, wokół którego mogliby się kręcić. Popadanie z jednej skrajności w drugą. Wiadomo bez słońca nie można żyć, ale ono też oślepia.

Kobiety urodzone w tym dniu mają w sobie dużo odwagi i dyskrecji, co jest rzeczą rzadką u kobiet. Jednak ich największą zaletą jest unikanie wszelkich niebezpieczeństw, ani nie stawanie twarzą w twarz nawet z domniemanym wrogiem, czyli nie prowokowanie niebezpieczeństwa ani losu. Dlatego żyją w szczęściu i spokoju ducha.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają dużo tzw. cywilnej odwagi i potrafią w oczy powiedzieć to, co im się nie podoba. Potrafią też stanąć w obronie swojego honoru i bronić tego, co jest moralnie piękne. Jednak zbyt małe mają poczucie humoru i z powagą nie zawsze jest im do twarzy. Doświadczenie zdobyte w niełatwym życiu czyni z nich ludźmi prawymi i odpornymi na ciosy.

14 czerwca

Motto: Nigdy nie należy mylić szczerości z szczodrością

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, że człowieka można wykorzystać do celów dobrych i złych. Podobnie jest z innymi sprawami jak z dzielnością czy mądrością. Tak samo jest ze szczerością, która polega na tym, że przedstawiamy sprawy takimi, jakimi one są. Ta umiejętność w obecnych czasach nie jest zbyt popularna.

Kobiety urodzone w tym dniu są szczere i prawdomówne, co nie zawsze jest dla nich najlepsze, bo wielu ich pseudo przyjaciół wykorzystuje przeciwko im. Są ambitne i nie pozwolą sobie na pouchwalanie się z kimś, kto według nich nie przestrzega pewnych zasad moralnych, którym one hołdują np. prawdomówność. Nie znoszą tych przyjaciółek, które przechwalają się czy popisują czymś, o czym nie mają pojęcia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią się popisywać swoją fantazją, nie rzadko też przesadzają. Przypisują sobie wiele zdolności, których nie posiadają np. gra na gitarze. Uważają siebie za nie wiadomo, co a w rzeczywistości szczerość ich polega na dużej krytyce ich znajomych i przyjaciół. Taka postawa na pewno nie zjednuje im przyjaciół.

15 czerwca
Motto: Niezbędnym warunkiem bycia szczęśliwym jest nieszczęście i rozróżnianie różnic pomiędzy nimi

Osoby urodzone w tym dniu są według własnego życzenia szczęśliwe albo nieszczęśliwi. Nie oznacza to jednak tego, że planują sobie, albo zakładają cel bycia szczęśliwymi czy nieszczęśliwymi. Takich rzeczy się nie planuje i one o tym wiedzą. Najważniejsze w byciu szczęśliwym jest zdrowie one tak to oceniają, bo bez pieniędzy mimo wszystko można być szczęśliwym bez zdrowia nie.

Kobiety urodzone w tym, gdy mają czas i zastanawiają się nad życiem to nie są szczęśliwe ani zadowolone z życia. Wydaje im się, że powinny mieć dużo więcej czegoś tam, że zasługują na dużo więcej. Gdy nie mają czasu i są zapracowane i z trudem rozróżniają piątek od poniedziałku to są szczęśliwe. Ich formuła szczęścia jest prosta, nie myśleć o nim wtedy jest się szczęśliwym.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu o takim czymś jak szczęście rzadko, kiedy myślą, nie zastanawiają się też, co potrzeba, jakie są potrzebne warunki do tego, aby być szczęśliwym. Im wystarcza sama idea szczęścia, z którą czują się dobrze. Miło jest pomyśleć z życzliwością o tym, że gdzieś tam są ludzie szczęśliwi, ale żeby być samemu szczęśliwym, co to, to nie.

16 czerwca

Motto: Czy można zastanawiać się nad tym, co jest celem życia, jeśli śmierć zaspokaja wszystkie pragnienia a nie życie

Osoby urodzone w tym dniu walczą w życiu o wszystko jak lwy, lecz w końcowym rozrachunku wszystko sprowadza się do zera, zresztą nie tylko w ich przypadku, każdy z nas przegrywa. Mocny charakter i trzymanie się własnego postanowienia, to największe zalety urodzonych w tym dniu.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią snuć plany niczym pająk pajęczynę. Delikatne i prawie niewidoczne dla otoczenia w swoim planowaniu mogą być groźne, ale dla tych, co im się narażą. Zastanawianie się nad sensem życia, i tym wszystkim, co związane jest z naszą egzystencją nie czyni z nich szczęśliwymi osobami, dlatego kilka chwil wariactwa w ich życiu potrafią wykorzystać do samego dna.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to waleczni mężowie dbający o dobro materialne swojej rodziny. Potrafią dla niej dużo zrobić a nawet się poświęcić. Te poświęcenie to krok od szaleństwa, jakie później, gdy zmęczenie mija przejawia się skrajnym wyczerpaniem i depresją. W sumie nie ma nic za radno, ale warto płacić za szczęście i miłość i oni przed tą zapłatą -odpowiedzialnością nie uciekają.

17 czerwca

Motto: Szczęście to nie tylko sama definicja, ale sposób na określenie pewnych rzeczy, które czynią nas szczęśliwymi

Osoby urodzone w tym dniu większość spornych i trudnych spraw do rozwiązania rozwiązuje za pomocą rozmów. Tak, rozmów, gorzej jest jednak, gdy jest spór do rozwiązania, a ta druga strona nie chce rozmawiać, bo uważa, że nie ma, o czym rozmawiać. Szczęście to stan duszy, (jeśli jest dusza), czyli samozadowolenia z siebie. Inaczej mówiąc sami sobie wmawiamy, kiedy jesteśmy szczęśliwi, albo, kiedy nie jesteśmy szczęśliwymi.

Kobiety urodzone w tym dniu mają doskonałą wiedzę teoretyczną na temat szczęścia i definicji szczęścia. Są rozsądne i potrafią osądzać bliźnich raczej są sprawiedliwe i są realistkami. Niestety ich własna filozofia osądzania i stopniowania szczęścia nie wszystkim odpowiada, ponieważ jest to filozofia szczęśliwych córek właścicieli małych sklepików, która łączy umiejętności sprzedawania gwoździ z grą na fortepianie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu pragną jakiś wielkich czynów, czyli zostanie urzędnikiem miejskim pomimo tego, że mogło zostać się właścicielem warsztatu samochodowego. Dla nich szczęście to otrzymywać wypłatę na czas, mieć kochającą żonę, mądre dzieci. Przyznać trzeba, że dużo jest w tym prawdy, którą tak lekceważąco gardzą aktorzy prowincjonalni.

18 czerwca

Motto: Przyjemności cielesne jak sama nazwa wskazuje są tylko dla tych części ciała, które są przeważnie ukryte. Podobnie jest z przyjemnościami dla duszy, ona też jest ukryta

Osoby urodzone w tym dniu mają swoje własne przyjemności, które aż tak bardzo nie różnią się od przyjemności innych ludzi. Ale ich przyjemności są bardziej skryte, bo oni też są osobami skrytymi. Lubią oddawać się rozkoszy nie tylko seksualnej, czyli cielesnej, ale nie zawsze potrafią połączyć tego z przyjemnością, tylko z nazwijmy to obowiązkiem.

Kobiety urodzone w tym dniu uważają, że najwyższym dobrem jest szczęście albo uszczęśliwienie mężczyzny, swojego mężczyzny. Bo, według nich szczęśliwy mężczyzna może dokonać więcej niż nieszczęśliwy. Ta ich własna filozofia wielu ma zwolenników, ale do końca nie wiadomo czy rozkosz może być siłą napędową życia? One nad tym aż tak bardzo się nie zastanawiają, i być może, dlatego są szczęśliwe.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie pytają się swoich żon czy są szczęśliwe czy nieszczęśliwe oni wiedzą, że one powinny być szczęśliwe. Ta pewność siebie, czasem wygląda na zarozumialstwo, może nawet i jest zarozumialstwem. Ale skoro w ich życiu tak mało jest przykrości i powodów do narzekań, dlaczego pytać żonę czy jest szczęśliwa? Odpowiedzi prostej z tego widać nie będzie.

19 czerwca

Motto: Każdy wie, co to jest dobro, ale co to jest dobro najwyższe nie każdy wie?

Osoby urodzone w tym dniu doświadczyły wiele dobra od życia, rodziny i swoich najbliższych przyjaciół. Wiedzą jak określić dobro i znają jego wartość, bo często czuły jego obecność. Natomiast sama idea dobra nie jest im za bardzo znana, bo nigdy o niej nie myśleli.

Kobiety urodzone w tym dniu sądzą, że dobro jest było i będzie zawsze, wystarczy tylko zechcieć je zobaczyć albo wyciągnąć rękę tak jak się wyciąga rękę po ciastko z kremem. Uważają, że jeśli odrzuca się to, co jest złe automatycznie wybiera się dobro, a jeśli nawet się nie wybiera to podąża się ku dobru. Pojawienie się dobra w ich życiu wiąże się z ogromną chęcią do dobra i to jest ich najmocniejsza strona charakteru.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zainteresowani są dobrem najwyższym, czyli tymi rzeczami, które wyprzedzają zwykłe dobro. To czynni ich ludźmi nudnymi. Oni pragną robić rzeczy super dobre i super dobrze. Super dobro jest wtedy, gdy inni dobrzy ludzi powiedzą, że ten człowiek jest super dobry, ale takich super dobrych jest niewielu i przeważnie są oni świętymi oczywiście po śmierci, to wiele lat po śmierci.

20 czerwca

Motto: Horoskop to nie przepowiednia, ale charakter człowieka

Osoby urodzone w tym dniu twierdzą, że charakter człowieka jest zapisany w jego duszy. Niestety nie mogą sobie poradzić z tymi, co uważają, że duszy nie ma, ale nie są ateistami. Te ich takie małe rozdarcie czyni z nich ludzi nadwrażliwych i słabych psychicznie, łatwo podających się nastrojom i wpływom ludzi nie zawsze im życzliwym.

Kobiety urodzone w tym dniu ciągle spotykają się w swoim życiu z nadmiarem lub brakiem czegoś. To mają za dużo czasu, to znowu im go brakuje. Te huśtawka czasowa rzuca je coraz to w nowe życiowe wiry i zawirowania, z których nie zawsze wychodzą obronną ręką. Powoduje to niestabilność w ich życiu i słaby charakter w podejmowaniu ważnych decyzji.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wierzą, że wszystko to, co dzieje się wokół nas można określić zdefiniować a nawet nazwać po swojemu, czyli tak, aby oni tylko wiedzieli, o co chodzi. Ta skrytość jest jedną z głównych cech ich charakteru. Do tego dochodzi jeszcze niewiara w siebie i porywczość, co czyni z nich ludzi o trudnym charakterze. Chętnie nastawiają uszy na ludzkie podszepty ulegają wpływom innych.

21 czerwca

Motto: Udawanie głupoty nie jest tak trudne jak udawanie mądrego człowieka

Osoby urodzone w tym dniu uważają, że życie jest teatrem, więc trzeba grać. Grają od wczesnej młodość i granie weszło im w krew, kto ich nie zna może im wierzyć, ale ci, co ich znają wiedzą, kiedy oni udają a kiedy nie udają. Gdy udają, że są nie czuli na sprawy ich dotyczące, tak szczerze to udają, że wystarczy na nich spojrzeć gołym okiem, aby zobaczyć jak bardzo im na dobrej opinii o sobie im zależy.

Kobiety urodzone w tym dniu to wspaniałe aktorki i wcale nie potrzebują wielkiej sceny, aby odegrać to, co jest im potrzebne do załatwienia. Dla nich każde okoliczności są dobre i w każdej sytuacji im wypada robić to, co sobie zaplanowały. Nie zawsze inni się z tym zgadzają, ale one aż tak bardzo tym się nie przejmują.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są małoduszni dla siebie i innych, ale tak naprawdę to się zgrywają. Potrafią udać kogoś, kim nie są i to na swoją niekorzyść. Ta postawa według nich jest zabawna, ale nie jest i wielokrotnie rani ich znajomych i bliskich, bo zraża ludzi do nich. Umiejętność zagrania siebie samego, czyli bycie sobą stwarza im duże problemy.

22 czerwca

Motto: Załatwienie jednej sprawy do końca to załatwienie tysiąc spraw
Osoby urodzone w tym dniu uważają, że jak coś się robi to trzeba doprowadzić to do końca, aby nie rozpoczynać innych spraw, bo wtedy może być tak, że nie załatwimy żadnej. Takie kurczowe trzymanie się tego, co w danej chwili się robi i nie zwracanie uwagi na resztę świata może mieć jakiś sens, jeśli to, co w danej chwili robimy uważamy za najważniejsze.

Kobiety urodzone w tym dniu nie interesują się rzeczami przypadkowymi, które w danej chwili wpadły im w ręce, albo ktoś im je podrzucił. Od tego, co robią w danej chwili odnoszą się z szacunkiem i powagą, nawet za dużą powagą, ich postanowienia rzadko, kiedy ulegają zmianom a ich wybór tak długo będzie ich wyborem aż nie dokonają innego.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to osoby bardzo konkretne i sprawiedliwe, nie rzucają słów na wiatr i niechęcią mieć do czynienia z ludźmi, którzy słowa traktują jak tło do ich czynów. Wolą mieć do czynienia z ludźmi o mocnych charakterze i własnym zdaniu, bo z takimi można dojść daleko. Z innymi to robota głupiego, kręcenie się w kółko i ani jednego kroku naprzód.

23 czerwiec

Motto: Twórczość, jako źródło życia, niewielu o tym wie, choć wszyscy tworzymy i stwarzamy

Osoby urodzone w tym dniu lubią coś robić to coś w ich pojęciu jest zajęciem wypełniającym im czas. W ten sposób właśnie traktują swoją twórczość, jako zapełnianie wolnego czasu. Majsterkując przy samochodach czy siedząc przy maszynie dziewiarskiej coś tworzą. Twórczość ich jest spontaniczna i oni nigdy nie nazwaliby jej twórczością tylko hobby, które zapełnia im wolny czas.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią coś robić, a to na drutach, a to siedzą nieruchomo z igłą w ręku i wyszywają. Same sobie wymyślają zajęcia, świadczy to ich mocnej woli i silny postanowieniu. Są uparte i potrafią wiele godzin swojego życia poświęcić na coś, co sobie zamierzyły. Z natury są pogodne i życzliwe, ale zbyt mało przebywają na wolnym powietrzu i mało mają ruchu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nazwami są złotymi rączkami a to z powodu ich zamiłowania do majsterkowania. Oni nie tylko potrafią naprawić zepsutą rzecz, ale także dokonują własnych odkryć poprzez majsterkowanie. Ta twórcza ich działalność jest ich najciekawszą cechą charakteru, ale oni zbyt dużej uwagi do niej nie przywiązują.

24 czerwiec

Motto: Różne są rodzaje filozofii i postawy filozoficzne, ale najciekawsza jest filozofia bez złudzeń

Osoby urodzone w tym dniu patrzą na życie bardzo realistycznie, mocno stąpają po ziemi i głowę mają zawsze na szyi a nie w chmurach. Ich ulubionym powiedzonkiem jest mierz siły na zamiary a nie odwrotnie. Realiści ze swoistą filozofią, w której nie ma miejsca na idee czy marzenia, które nie mają miejsca w ich rzeczywistości czy świecie codziennych spraw.

Kobiety urodzone w tym dniu to realistki, które jeśli powiedzą jutro będzie lepiej to na pewno jutro będzie lepiej. Nie rzucają słów na wiatr ani nie robią sobie złudzeń. Z pustego to i Salomon nie naleje, co oznacza, że trzeba wziąć się ostro za pracę bez oglądania się na innych. One są jakby takimi pozytywistkami, co to na wszystko patrzą chłodnym okiem, bez entuzjazmu, ale z wiarą w siebie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią fakty, które dla nich mają ogromne znaczenie, bo jak można coś sobie planować i nie mieć żadnych do tego faktów, czyli argumentów, albo pewność, że to, co planujemy ma jakąkolwiek szańce na powodzenie. Można także określić ich, jako realiści, bo nikt im niczego nie wmówi dopóki tego nie zobaczą na własne oczy, albo do tego nie dadzą się całkowicie osobiście przekonać.

25 czerwca

Motto: Poznać to znaczy dotknąć, później jest zobaczyć, dopiero na końcu jest zrozumienie

Osoby urodzone w tym dniu mają bardzo złożony światopogląd na wiele spraw, nie za bardzo wierzą swoim oczom i uszom. Ich poznawanie świata jest rozłożone na wiele stopniu, po których się wspinają. Do tego można dodać jeszcze ich własne wartościowanie intuicyjne. Intuicja jest dla nich najważniejsza i nią się kierują, bo do intelektu odnoszą się krytycznie.

Kobiety urodzone w tym dniu nie od razu dają się polubić i nie od razu można się z nimi zaprzyjaźnić, one na wszystko potrzebują czasu, a przede wszystkim kierują się pierwszym wrażeniem. Jeśli ktoś lub coś wywrze na nich dobre wrażenie, łatwiej jest im przełamać barierę i szybciej zdobywają przyjaciół. Natomiast nie wierzą w intelekt, który według nich jest złudny.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zawsze stawiają pod znakiem zapytania znaczenie prawdy i rzeczywistości, uważają, że nigdy nie jesteśmy w stanie poznać tak do końca tych dwóch rzeczy. Zbyt mało wiemy o sobie i o tym, co kryje się w naszym wnętrzu, że dociekanie to pewnego rodzaju strata czasu. Rozum też jest zawodny, dlatego oni bardziej kierują się w ocenie ludzi po ich zachowywaniu się niż tym, co mówią

26 czerwca

Motto: Bóg dał człowiekowi wolną wolę, ale społeczeństwo nakazy i zakazy

Osoby urodzone w tym dniu lubią kierować się w swoim postępowaniu osobami, które według nich mają wszystkie to cechy dodatnie, które oni chcieliby mieć. Takie źródło moralności, z którego mogą pić i się wzmacniać. Nie oznacza to, że nie mają własnego zdania czy światopoglądu, mają, ale ich zapatrzenie wypływa z wiary, że są lepsi i mądrzejsi od nich i od nich trzeba się uczyć.

Kobiety urodzone w tym dniu są dobrymi córkami w domu i dobrymi uczennicami w szkole. Uczą się szybko i dobrze mają dar podglądania innych, z których czerpią swoje wzory zachowywania się i życia. Prawa ludzkie i boskie są dla nich bardzo ważne, dlatego je przestrzegają. Lubią podejmować własną inicjatywę, gdy zachodzi taka potrzeba kierują się sprawiedliwością i uczciwością.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu stoją na straży ładu i porządku a rodzina jest dla nich najważniejsza. Bronią jej praw i zawsze są za poglądem, że bez ciepła rodzinnego człowiek niewiele jest wart. Są osobami religijnymi, nawet, jeśli nie chodzą do kościoła, a boskie prawa nie obejmują rozumem tylko dosłownie tak jak jest napisane w Biblii, bez zastanawiania się, ci, co je pisali byli od nas mądrzejsi mawiają.

27 czerwca

Motto: Filozofia kupców – wszystko na sprzedaż, na wszystkim zarobić, nie jest to tylko filozofia chciwych kupców

Osoby urodzone w tym dniu pragną wzbudzić w sobie i bliskim im osobom chęć do życia, która w ich wydaniu oznacza chęć do zarabiania pieniędzy. Według nich każdy z nas myśli o pieniądzach, ale nie wszyscy mają chęć do zarabiania pieniędzy. Te szlachetne uczucie – jak określają – chęć zysku musi być w zgodzie z nami samymi inaczej nie może być mowy o robieniu (zarabianiu) jakichkolwiek pieniędzy.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią pieniądze i lubią przebywać wśród ludzi mających pieniądze. Według nich pieniądze tak samo jak inne “zaraźliwe choroby” obcują z tymi, którzy kręcą się przy nich. Lubią mówić o rzeczach, które mają, jaką wartość, a swoje pomysły na życie, czyli idee przeliczają na pieniądze. Prowadzą życie bardzo użyteczne mierzone wartością pieniądza.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to biznesmeni goniący za zyskiem, nie jest to nic nowego pod słońcem, ale oni z gonitwy zrobili sobie sposób na życie. Tak, więc pracą zastąpili sobie życie, można i tak, skoro pieniądze mogą kupić wiele rzeczy między innymi: władzę a nawet niektórzy twierdzą, że i szczęście. Ta wiara w pieniądz zasłania im wiele spraw, przez co są nieszczęśliwi a na starość pokrzywdzeni przez los.

28 czerwca

Motto: Jesteśmy tyle warci ile posiadamy, złośliwi dodają długów

Osoby urodzone w tym dniu twierdzą, że wszyscy mogą być szczęśliwi, gdy tego tylko zapragną. Losy nasze są w naszych rękach i tylko od nas samych zależy czy dobrze wykorzystamy szańce zwaną życiem. Nikt też inny jak samo życie nie wystawia ocen, czyli rozlicza nas z tego, co zrobiliśmy. Oni o tym przez cały czas myślą, dlatego, trudno jest im się zrelaksować, być na luzie. W odczuciu innych są monotematyczni i nudni.

Kobiety urodzone w tym dniu nie lubią utyskiwań na życie ani nie uznają żadnych wykrętów typu: nie mogłem, albo nie dało rady, albo szczęście było tuż, tuż, ale przeszło koło nosa. Są rządne akcji i stanowcze w swoim postępowaniu, tego samego wymagają od swoich bliskich. Uśmiechnięte i zadowolone z siebie twardo trzymają się rzeczywistości.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są konserwatywni nawet, co niektórzy twierdzą, że staromodni, ale nie w biznesie. Myślą trzeźwo i współcześnie nie boją się podejmować szybkich decyzji zarabianie pieniędzy traktują, jako temat ich życia i gdzie tylko mogą mówią o nich. Jeśli je zarabiają, to jeszcze pół biedy, ale gdy tylko myślą o tym, to będzie strasznie nudne.

29 czerwca

Motto: Chęć do życia też można przeliczyć na pieniądze

Osoby urodzone w tym dniu to połączenie ich własnej filozofii z psychologią. Zarabia ten, kto ma do tego nie tylko psychologiczne predyspozycje, ale i własną filozofię zarabiania pieniędzy, pomijając sposób, w jakich można zarobić. Świadomość tego, że wszystko można przeliczyć na pieniądze jest straszna, ale nie dla nich, ponieważ dla nich pieniądze to także cel życia.

Kobiety urodzone w tym dniu w sposobie myślenia dopatrują się recepty na życie. Jeśli ktoś o czymś myśli i działa to ma dużo większą szańce osiągnięcia swoich założeń od tego, co tylko o tym myśli. Działaj i myśl, to jest ich główne motto życiowe. Dlatego cenią sobie ludzi z inicjatywą, zaradnych, przedsiębiorczych, którzy lubią popracować, ale i cieszyć się ze swoich owoców pracy.

Mężczyźni urodzony w tym dniu cenią sobie wysoko nie tylko chęć do działania, ale także dobrą wolę, bez której nie może być mowy o żadnym działaniu. Dlatego lubią przebywać w towarzystwie ludzi zadowolonym z siebie i życia. Taka postawa pomaga w osiąganiu zamierzonych celów, a także przy jej pomocy łatwiej znosi się nieprzewidziane porażki.

30 czerwca

Motto: Być słabym, ale zawsze zadawać się z silniejszymi to jest strategia

Osoby urodzone w tym dniu są słabe nie tylko psychicznie, ale i finansowo w pełni zdają sobie z tego sprawę, ale wiedzą, że muszą przebywać w towarzystwie silniejszych, aby od nich czerpać energię do działania i życia. Samemu być słabym, ale poganiać silniejszych i jeszcze mieć z tego korzyści to dopiero jest frajda życia. To jakby być ateistą i gorąco modlić się do Boga.

Kobiety są słabe, ale bardzo wymagające i jeśli znajdzie się ktoś na ich drogę słaby, ale niezdający sobie z tego sprawy to może być w ich oczach przegrany na całe życie. On po prostu nie znoszą słabeuszy, ani jakiś oferm życiowych, którzy niby chcieli dobrze, ale im nie wyszło, albo coś tam stanęło na przeszkodzie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu życiowi siłacze, którzy przez całe życie mocują się z przeciwnościami, ale nigdy nie godzą się z przegraną. W stawka nie jest najwyższa, ale dla nich i tak jest wysoka. O jakichkolwiek słabostkach nie może być mowy, bo tylko według ich rozumowania ludzie źli mogą być słabi. Dobry człowiek zawsze jest mocny i zawsze wygrywa.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz