Horoskop poetyczno – filozoficzny wg. Adama Lizakowskiego na październik

Osoby urodzone w październiku dzień po dniu mogą odbić się w źwierciadle przemyśleń poety Adama Lizakowskiego ze Świdnicy, który zechciał na łamach Wieści opublikować napisany horoskop jeszcze w USA

Niektórzy w to wierzą, inni wyśmiewają. Chodzi o horoskopy. Myślę, że w tej w sprawie należy stać po środku, a jeszcze lepiej, stanąć z dystansem i zajrzeć tu, aby nawet choćby przez dwie sekundy uśmiechnąć się pod nosem czytając o sobie w swoje urodziny, bo o taki horoskop chodzi.

Niektórzy wierzą, że nasza data urodzenia determinuje nasze życie. Od tego wyszedł Adam Lizakowski, który stworzył horoskop dla ludzi urodzonych konkretnego dnia. Są to ciekawe, często humorystyczne, krótkie sentencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją, wszystkich urodzonych w październiku

Wstęp od autora

Moja przygoda z pisaniem horoskopu rozpoczęła się zupełnie niedawno, bo na początku roku 1997, kiedy to jeden z zaprzyjaźnionych ze mną chicagowskich redaktorów pisma przyszedł do mnie do księgarni z prośba o polecenie jakiejś książki z horoskopem na każdy dzień w tygodniu, bo chciałby rozpocząć publikację takiego horoskopu u siebie w piśmie. Z pewnym zaciekawię podszedłem do półki z horoskopami, wróżbami, tarotami, przepowiedniami, sennikami itd., znalazłem kilka pozycje, ale żadne z nich nie odpowiadała mojemu znajomemu, ponieważ były to horoskopy bardzo ogólne napisane dla poszczególnych znaków zodiakalnych, natomiast nic nie było na każdy czy poszczególny dzień w tygodniu. A gazeta jest wydawana codziennie, i codziennie jej czytelnicy potrzebują horoskopu.

A co to jest horoskop, ktoś mnie zapyta? Definicję tego słowa może każdy znaleźć w Słowniku Wyrazów Obcych. Moja własna, poetycka definicja, mówi o horoskopie, jako o zaglądnięciu w duszę człowieka, a nie szukanie odpowiedzi w gwiazdach. Chociaż prawdę mówiąc gwiazdy mają na nasze życie też wpływ, ale, aby o tym mówić trzeba być nie tylko astrologiem, przepowiadaczem przyszłości, widzieć coś więcej niż przeciętny człowiek, ale przede wszystkim trzeba poświęcić do tego swoje życie, jeśli nie całe i zdecydowanie tą większą jego część. A ja jestem poetą, który odpowiedzi jak żyć, jak być człowiekiem, jak być kochanym i szczęśliwym szuka w sobie i w drugim człowieku, a nie gwiazdach. Każdy z nas jest takim małym gwiazdo-zbiorem dla siebie, takim małym kosmosem własnych spraw, trosk, radości i problemów. Wystarczy trochę tylko wyjść z siebie, dać sobie szańce odpocząć od siebie samego, a wtedy zobaczymy siebie trochę inaczej, krytyczniej, ale za to w jaśniejszym świetle własnej duszy.

Adam Lizakowski
Chicago
listopad 2000

HOROSKOP POETYCKO-FILOZOFICZNY NA KAŻDY DZIEŃ W ROKU

1 października

Motto: Nikt nie powie, że krzywdzi siebie samego, ale większość z nas nie potrafi pomóc samym sobie

Osoby urodzone w tym dniu często zastanawiają się nad tym jak sobie samu pomóc, żeby było jeszcze lepiej, lub chociażby nie krzywdzić siebie samego. Krzywdzimy siebie samych, gdy podejmiemy jakąś decyzję mało przemyślaną, albo ryzyko licząc oczywiście na szczęście, które jak wiadomo chodzi tylko i wyłącznie swoimi drogami. Krzywdzenie samego siebie jest różnorodne i bardzo często o krzywdzie wyrządzonej samym sobie nie myślimy.

Kobiety urodzone w tym dniu z natury są lekkomyślne, byle, czym się nie przejmują a w ich zrozumieniu wszystko jest właściwie we właściwym czasie. Nie przywiązują zbytniej uwagi do swojego wyglądu, bo jak się mają spodobać to i tak się spodobają. Ich filozofia jest prosta, dostosowana do nich, co ma być to będzie, po co się wysilać, wyżej pępka nikt nie podskoczy. Same sobie podcinają skrzydła nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są mało odpowiedzialni za siebie, nie mówiąc o innych, ich twierdzenie jest proste: każdy radzi sobie sam i odpowiada za siebie. W głowie im się nie mieści, że mogą być sprawcami swoich niepowodzeń czy krzywd. Nikt nie włamuje się do własnego domu, ale oni to robią, bo ciągle zapominają kluczy, słowem nie myślą, są nierozgarnięci, roztrzepani. Na to wszystko jest cena, którą płacą, krzywdząc siebie i swoich bliskich.

2 października

Motto: Pieniądze są przyczyną więcej nieszczęść niż szczęść

Osoby urodzone w tym dniu są przekonane, że tylko porządni ludzie mogą mieć pieniądze. Niestety “porządność” niewiele ma wspólnego z pieniędzmi, które mają własną filozofię rozmarzania się. Brak odwagi, szybkości działania, to główne cechy ludzi ubogich, odstawionych na drugi tor, czekających na zielone światło.

Kobiety urodzone w tym dniu często korzystają z pożyczek, aby związać koniec z końcem. Same też, gdy mają oszczędności lubią pożyczyć innym. Wzajemne pożyczanie sobie czegokolwiek nie jest najlepszą formą przyjaźni i nieraz na tym już się sparzyły. Naiwność, brak większej wyobraźni, życie z dnia na dzień, i wielka niestety wada, potrafią dostrzec w bliźnim więcej niż on sam, jest wykorzystywana przeciwko im.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiele mają do powiedzenia na temat inwestowania i zarabiania pieniędzy. Wiedzą nawet, któremu z przyjaciół należy pozazdrościć wielkiej kasy. Wyznają filozofię: pieniądze szczęścia nie dają, ale pomagają mu, zapominają dodać, że pieniądz lubi być szanowany i dobrych rękach. Oni są zbyt w gorącej wodzie kąpani, i co nagle to po diable, czyli wydadzą gotówkę na byle, co zanim zbierze się im sumka do zainwestowania.

3 października

Motto: Wychowywać to przez cały czas dawać wskazówki innym

Osoby urodzone w tym dniu jak większość z nas lubią, gdy się mówi do nich grzecznie i uprzejmie, a nie nakazuje czy zakazuje robić cokolwiek. Są miłe i uprzejme, nie kierują się namiętnościami, tylko rozsądkiem. Przestrzegają prawo i dbają o dobre wychowanie swoich dzieci. Znają potęgę wykształcenia, są pracowite, wymagające, i zawsze żądają godziwej zapłaty za swoją pracę. Pod tym względem czasem przesadzają, ale potrafią się cenić.

Kobiety urodzone w tym dniu poświęcają wiele uwagi swoim bliskim, a przede wszystkim wychowywaniu dzieci. Nad wszystkim chcą mieć kontrolę, ale jeśli wszystko idzie zgodnie z ich kodem etycznym nie przeszkadzają. Uważają, że najlepszą metodą uczenia jest właściwe podejście do tematu. Zanim cokolwiek postanowią lubią wszystko przemyśleć, a nawet poradzić się bliskim im osobą.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią zdać się na czyjąś wiedzę a to nauczyciel jest dla nich autorytetem, a to lekarz, czy adwokat może podjęć za nich decyzję w ich sprawach. Ludzie wykształcenie oddziaływają na nich motywacyjnie, co ich mobilizuje do działania. Sami twierdzą, że nie mają zbyt dużego doświadczenia, aby decydować o rzeczach, na których się nie znają.

4 października

Motto: O dobrze się myśli, dobro się planuje, zło samo dzieje

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, że dobru trzeba pomóc, a także dobrze się napracować, aby dobro “samo się działo”. Dlaczego tak się dzieje, często się zastanawiają? Dobro też ma wiele znaczeń i określeń a zło nie trzeba określać, ono jest pod ręką. Lubią filozofować, mieć własne zdanie, które wyjaśniają na “wielu płaszczyznach filozoficznych”.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią robić rzeczy pożyteczne, które według nich muszą być dobre. Łatwo angażują się w pracę, z których właściwie nic nie mają, a nawet problemy. Lubią prowadzić długie dyskusje, z których właściwie nic nie wynika, udzielać rad, które są bezużyteczne, słowem spędzać czas na rzeczach, które “zabijają czas”. Ich dążenia nie mają określonego celu, ale na pewno są życzliwe i dobrze życzące wszystkim ludziom.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu zawsze są przeciwko złu, przemocy, niesprawiedliwości. Są łagodnego usposobienia, życzliwie nastawieni do świata i ludzi, których wydaje im się, że rozumieją. Mają dużo do powiedzienia o sprawach dobra i zła, ale tylko w teorii, bo teoria interesuje ich najbardziej. Dążą do celów wzniosłych i pięknych, ale tak naprawdę nie są przygotowani do tego, poza tym, że lubią o tym porozmawiać.

5 października

Motto: Wolność ekonomiczna to rzecz zbyt cenna, aby każdego nią obdarowywano, ale wszyscy na nią zasługują

Osoby urodzone w tym dniu należą do większości, która nie widzi zagrożenia w demokracji, bo większość ma rację. Boją się myśli, co by było, gdyby wszyscy mieli rację. Dlatego są sojusznikami tych, co chcą dobrze dla wszystkich, stwarzając zagrożenie tylko dla niektórych. Jednostka według ich filozofii nie liczy się, wolą działać w grupie, poza tym lubią ludzi, są towarzyscy.

Kobiety urodzone w tym dniu mają zdolności do bycia takim małym tyranem, czyli lubią narzuca swoją wolę. Uważają, że one lepiej wiedzą, lepiej na wszystkim się znają, i tylko ich oko nad wszystkim, może przynieść określone korzyści i spokój. Dla nich mycie rąk, to nic innego niż to, że chcą mieć je czyste, ale jeśli ktoś inny twierdzi, że je myją bo były brudne, wtedy jest już problem, dla tych co tak twierdzą.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są opiekuńczy i obowiązkowi w wykonywaniu swoich obowiązków. Mają taka wewnętrzną potrzebę doglądania wszystkiego, czyli kontrolowania. Często ich to przekracza ich kompetycję, np., gdy dzieci ich są już dorosłe, ale oni wciąż uważają, że oni wiedzą lepiej, co dla jest dobre lub złe. Nie zdają sobie z tego sprawy, że w ten sposób ograniczają ich wolność, a nawet podporządkowuję je sobie.

6 października

Motto: Nieszczęście źródłem oczyszczenia

Osoby urodzone w tym dniu wierzą, że przyczyną wiele nieszczęść jesteśmy my sami. Są, więc opanowani, spokojni, cierpliwie znoszą koleje losu. Oczekują po każdej burzy słońce na swoim niebie, tak samo jak po każdym niepowodzeniu – powodzenie, a po nieszczęściu – szczęście. Takie przeplatanie zła z dobrem i łączenie w pary przeciwieństw. Nie są ani dobrem, ani złem przestraszeni, po prostu wierzą, że jedno następuje po drugim.

Kobiety urodzone w tym dniu wiodą życie bez większych napięć czy stresów. Na zimne dmuchają, a na gorące tylko patrzą. Nic je nie dziwi, ani nie podnosi ciśnienia w żyłach, każde nieszczęście lub szczęście traktują z pewnym uśmiechem ironicznym na ustach. Acha był wypadek, to normalne tyle aut jeździ po ulicach, więc wypadki muszą być. Taka jest ich postawa, z którą żyją wygodnie i jakby w dużym zrozumieniu otaczającego je świata.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu oddani są swoim myślą i pracy tak dalece, że nie dostrzegają otaczającego ich świata. Żyją we swoim świecie, w którym jeśli dzisiaj cierpisz, to jutro powinieneś być mądrzejszym i ominąć cierpienie. Oczywiście świata nie zmienią, ani nadejście szczęścia nie da się obliczyć według dni nieszczęść, ale oni tym się nie przejmują. Życie ich jest płaskie, ale takie właśnie najbardziej im odpowiada.

7 października

Motto: Ciągły apetyt na wszystko to, co zobaczą oczy jest przyczyną naszych cierpień

Osoby urodzone w tym dniu są jak dzieci, które cokolwiek zobaczą, zaraz chciałyby to mieć, które nie zastanawiają się nad tym czy w ogóle jest to im potrzebne, a przede wszystkim czy rodzice mogą pozwolić sobie na nowy wydatek. Ich chęć posiadania, zdobywania, wielka energia życiowa jest przyczyną wielu nieszczęść. Żyją we własnym piekle ciągłego łaknienia czegoś nowego, przy okazji dręcząc innych swoimi kaprysami.

Kobiety urodzone w tym dniu od samego urodzenia są nieszczęśliwe z tego, że nie potrafią zadowolić się tym, co mają, albo tym, co przed chwilą właśnie otrzymały, tylko natychmiast myślą o czymś innym, nowym, niekoniecznie lepszym. Przed znajomymi odgrywają role “nieszczęśliwej”, bo ich własna próżność nie została zaspokojona. Dopiero na starość maleje ich chęć posiadania wszystkiego, co tylko zobaczą, robią się łagodniejsze i wyrozumialsze.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu przepadają za wszelkiego rodzaju nowościami, które zaraz chcieliby mieć. Najnowszy samochód, motor też by się przydał, najładniejsza dziewczyna w mieście, ale tylko na chwilę, bo są jeszcze ładniejsze, itd. Ciągłe szukanie, czegoś nowego, ściganie się z wszystkim we wczesnych latach ich dynamiczne życia doprowadza do tego, że wszędzie jest ich pełno.

8 października

Motto: Marzenia, czyli świat bez rzeczywistości, w którym myśli kierują naszym życiem a nie praca

Osoby urodzone w tym dniu budują swój świat w strefie swoich marzeń, w którym wszystko pięknie gra, pięknie też się układa. Ich świat wyimaginowany istniejący tylko w ich głowie. On do starcza im energii do życia codziennego jest też ich przyczyną wzruszeń i przeżyć. A mimo wszystko nie są one pozbawione przeczystości na tyle, aby w niej funkcjonować, zajmować się sprawami codziennymi.

Kobiety urodzone w tym dniu wiedzą wszystko jak powinno być ułożone, czy na jakich zasadach powinno działać. Bo zanim cokolwiek zacznie funkcjonować, czy działać w rzeczywistości działa to w ich głowach. One mają marzenia senne o tym, które niestety nie pokrywają się z rzeczywistością. Bo w rzeczywistości, trzeba nie tylko śnić o całości, ale działać. Widzą całość, ale nie potrafią wyobrazić sobie szczegół, który jest mocno osadzony w rzeczywistości.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzą, jak powinna wyglądać ich idealna czy wymarzona kobieta, znają też swoje miejsce w idealnej rodzinie, ale w rzeczywistości, ich idealna kobieta jest zwyczajną kobietą, a rolą ich w rodzinie ogranicza się do udzielania rad i porad, z których często nic nie wynika, bo wymagają zbyt wiele. Zapominają, że nie jest sztuką zdobyć cokolwiek, trzeba jeszcze to utrzymać, pracować na to i mieć prawdziwą satysfakcję, której oni coraz mniej mają.

9 października

Motto: Świat, w którym żyjemy jest wobec nas okrutny i nudny a jego piękno pułapką

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, czym jest nuda, która zabija wszystko to, co znajdzie się w jej zasięgu. Dlatego stwarzają własny świat, w którym nie powinno być nudy. Piękno jego tak samo jest bolesne jak cierpienie a cierpią z wielu powodów, chociażby niemożności zrealizowania, co niektórych marzeń, w których widzą się, jako osoby stojące na piedestale, realizujące wiele cennych i wspaniałych pomysłów, o których nikt jeszcze nawet nie myśli.

Kobiety urodzone w tym dniu żyją w świecie swoich ulubionych rzeczy np. muzyki, która im wystarcza, aby przeżyć od pierwszego do pierwszego każdego następnego miesiąca. Mają charakter łagodny, niedostatek pojawiający się w ich życiu od czasu do czasu nie przeszkadza im w życiu codziennym. Wolą tak żyć bezstresowo niż mają uganiać się za czymś, co i tak nie ma większej wartości z powodu złudy i nudy.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu mają przyjazne nastawienie do ludzi i świata, to znaczy dają sobie radę z codziennością. Świat jest piękny i Aby zobaczyć jego urok trzeba kochać, albo być zagrożonym. Ani jedno, ani drugie uczucie tak naprawdę ich nie dotyczy, więc żyją w swoich przyjemnością i w swojej grzeczności, nie podrywając zbytnio skrzydeł do lotu. Za tamtą górą, za tamtą rzekę, jest tak samo jak tutaj.

10 października

Motto:, Jeśli uderzony zostaniesz w jeden policzek, nigdy nie nastawiaj drugiego, bo będziesz bity zawsze

Osoby urodzone w tym dniu bardzo łatwo zranić, albo utracić ich zaufanie. One po pierwszym zawiedzeniu się nabierają całkowitego dystansu do osób, które według ich uważania zawiedli je. Potrafią osobie, której zaufali oddać całe serce, ale najmniejszy wiatr, najmniejszy szept może spowodować u nich nieodwracalne skutki. Można je oszukać tylko jeden raz, pierwszy i ostatni. Nigdy potem.

Kobiety urodzone w tym dniu nigdy nie pozwolą sobie na luksus robienie błędów tych samych dwa razy. Czy jest to możliwe w ich przypadku, tylko wtedy, gdy tak naprawdę zechcą być oszukane zdając sobie z tego w pełni sprawę. Charakter mają bardzo prostolinijny, czarne jest dla nic czarne nigdy białe. Raz podpadłeś, nie myśl, że po raz uda ci mnie oszukać. Osoby przez nieotrącone nie istnieją dla nich tak bardzo są zawzięte w sobie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są prawdomówni i bardzo szczerzy, nawet odrobinkę naiwni. Łatwo jest się z nimi zaprzyjaźnić, ale jeszcze łatwiej jest przyjaźń stracić, bo nie potrafią przebaczać, ani wybaczać. Życie ich raczej przebiega w samotności, na zimne dmuchają, gorące omijają. Wolą mieć spokojną głowę, niż podjąć ryzyko jakiekolwiek. Niestety tak łatwo i wygodnie nie da się, żyć, ale oni nie zdają sobie z tego sprawy.

11 października

Motto: Nigdy nie mów tego, co myślisz do ludzi, którym nie ufasz

Osoby urodzone w tym dniu są tajemnicze a przede wszystkim małomówne. To, co mają powiedzieć streszczają do kilku słów. Sprawiają wrażenie ponuraków, którzy nigdy nie powiedzą naprawdę to, co myślą. Nawet w sprawach sercowych nie są zbytnio osobami wylewnymi. Przy bliższym zapoznaniu się z nimi okazuje się, że są osobami miłymi i uczynnymi.

Kobiety urodzone w tym dniu potrafią długo skrywać swe myśli, sprawiają wrażenie osób zamkniętych w sobie, tzw. milczków, z którymi jest trudno się dogadać. Nie przepadają za dużym towarzystwem, ani za zabawami całonocnymi. Trudno jest zgadnąć, co myślą, albo, co je gnębi. Świat emocji raczej skrywają w sobie. Zamyślona twarz, rzadko goszczący uśmiech na twarzy nadaje im wyglądu ponurego czy wręcz smutnego, ale tak naprawdę trzeba je dobrze poznać, by wykrzesać z nich radość.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie przepadają za wesołym, często lekkim życiem, zbyt są na to poważni, aby móc się wyluzować. Do każdego problemu podchodzą bardzo poważnie i życie raczej upływa im na smutno, nie, dlatego, że jest smutne, ale dlatego, że oni są mało rozrywkowi. Zawsze zamiast zabawy w ładnej restauracji wybiorą dom, albo ogródek. Jednak potrzebują ludzi do życia, dlatego bardzo, bardzo ostrożnie nawiązują kontakty czy znajomości, w których zanim dojdzie do przyjaźni trzeba trochę poczekać.

12 października

Motto: Ludzie potrzebują siebie na zasadzie głodny potrzebuje jedzenia

Osoby urodzone w tym dniu cenią sobie przyjaźnić, ciągnie je do ludzi jak wilka do lasu, potrafią być mili, uprzejmi, przyjacielscy, serdeczni, a nawet wylewni. Wiedzą, że człowiek człowiekowi zawsze jest potrzebny, bo bez przyjaźni nie ma życia.

Kobiety urodzone w tym dniu lubią przebywać wśród ludzi wartościowych a ludzie wartościowi to tacy, co mają dużo przyjaciół, znajomych, wokół których zawsze coś się dzieje. Ciągnie je do ludzi, bo i same lubią ludzi, towarzystwo, po prostu przepadają za tymi, co potrafią coś zorganizować czy zabłysnąć. Są miłe, uczynne, przyjaźnie nastawione do życia, potrafią dużo włożyć w przyjaźń, są lubiane przez innych.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu dobierają sobie towarzystwo według swoich zapatrywań. Jeśli ktoś im odpowiada to potrafią zaprzyjaźnić się z powodu sympatii czy dla przyjemności. Odróżniają też granicę pomiędzy tym, co ma wartość przyjaźni a tym, co jest przyjaźnią. Są bezinteresowni w przyjaźni, gdy naprawdę zaprzyjaźnią się i stawiają przyjaźń na pierwszym miejscu, wyżej nawet niż miłość, która według nich jest spontaniczną i krótkotrwała, zawsze o podłożu seksualnym.

13 października

Motto: Wykształcenie jest tak samo ważne jak zdrowie, im wyższe tym człowiek zdrowszy

Osoby urodzone w tym dniu to ludzie ambitni, którzy potrafią wielu rzeczy się wyrzec, aby tylko oni lub ich dzieci mogły się uczyć. Nauka, to największa ich radość życia, dlatego cenią sobie duże ładne zbiory książek, języki starożytne i obce. Swoją pracą, uciułanym groszem w bardzo skromnych warunkach wspinają się do góry, szczebel po szczeblu, aby uzyskać pozycję ludzi, którzy nie muszą rozpychać się łokciami wśród pieczeniarzy.

Kobiety urodzone w tym dniu są szlachetne i mądre życiowo. Wszystko to, co los im przyniesie przyjmują z wdzięcznością i zadowoleniem. Złość i gniew są cechami ludzi głupich i niewykształconych, nie jest godny ich. One z właściwym sobie wdziękiem spoglądają na życie i nie szczędzą trudu, aby było łagodne i sympatyczne. Charakter mają stanowczy, wykształcenie staranne, sposób bycia wielce kulturalny.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią wielkich ludzi, którzy według nich, aby być wielkim trzeba być wykształconym. Są kulturalni, mają poczucie humoru, lubią się uczuć, aby osiągać wysokie stanowiska. Szczęście i sukces zawdzięczają dzięki swojemu talentowi, zrozumieniu związku pomiędzy nauką a życiem. Kultura w ogólnym pojęciu jest ich pasją, gardzą pasożytami społecznymi, czy pieczeniarzami, mają wstręt do ludzi leniwych i ignorantów.

14 października

Motto: Zadowolenie z własnego losu, życia, z siebie samego, to tylko potrafi człowiek naprawdę mądry

Osoby urodzone w tym dniu traktują życie jak szkołę, w której człowiek uczy się prawdziwego zadowolenia z każdego dnia, każdego losu.

Kobiety urodzone w tym dniu nie wierzą, że można znaleźć jakąś uniwersalną formułę, czy złoty środek, który dostarczyłby wielu rozwiązań na życiowe problemy, ale jednym z nich może być wykształcenie. Są entuzjastycznie nastawione do życia, zawsze mają plany życiowe, pozytywne myśli, z których zasobu obficie korzystają. Zadowolenie z życia, to ważna część ich strateg dnia codziennego, bez tego w ogóle nie można żyć, tak uważają

Mężczyźni urodzeni w tym dniu pytają się o tajniki mądrego i rozsądnego życia swoich nauczycieli, którymi mogą być osoby mające na swoim koncie życiowym sukcesy. Oni potrzebują przewodników duchowych, inspiratorów, którzy mogą im w jakiś sposób pomóc. Nie oznacza to, że są zagubieni czy potrzebują pomocy w sensie dosłownym, oni po prostu potrzebują wskazówki, które wskazałyby im drogę do ich cele, a przede wszystkim upewniły ich, że idą w dobrym kierunku.

15 października

Motto: Bieda też może być źródłem inspiracji
Osoby urodzone w tym dniu nie mają łatwego życia, sukces je omija, a i życie nie głaszczę po głowie. Bieda jest częstym gościem w ich domu, a nuda i monotonia życia spycha radość i zadowolenie poza ich rodzinne ognisko.

Kobiety urodzone w tym dniu o swoim życiu niewiele mogą powiedzieć, niewiele też jest w nich rzeczy, które mogłyby być jakimś źródłem inspiracji do jakiegokolwiek działania. Umieją ciężko pracować, a wiadomo, że czym cięższa praca tym mniejsza płaca, więc ten wzór nie jest najlepszy. Są ciche i spokojne, z pokorą i cierpliwością znoszą swój los. Jeśli coś im nie wychodzi, zaraz to tłumaczą tym, że urodziły się pod czarną gwiazdą.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie mają jakiś dalekosiężnych planów ani zaplanowanej przyszłości. Twierdzą, że robienie cokolwiek nie ma sensu, bo i tak będzie jak ma być. Fataliści od urodzenia, zawsze kraczą i niestety wykraczą nieszczęście. Na dodatek są złośliwi, i nie lubią ludzi, którym szczęście sprzyja. Albo coś im wychodzi. Taka postawa odciska się na ich życiu, w którym skazani są na ciężką pracę.

16 października

Motto: Nie można dzielić grzechy na duże i małe, ważnie i mniej ważne grzech jest grzechem i za każdy jesteśmy odpowiedzialni osobiście

Osoby urodzone w tym dniu są odpowiedzialne, uczynne, przedsiębiorcze, mierzące swoje życie etapami, które muszą przejść jeden po drugim, aby dojść tam gdzie sobie to zaplanowały. Posiadają zalety, których wiele ludzi nie ma, dla nich zło zawsze będzie złem. Moralność obowiązuje przez 24 godziny na dobę, nie znoszą wykrętów, ani drobnych kłamstw, które tak czy inaczej zawsze będą na wierzchu życia.

Kobiety urodzone w tym dniu to przykłady na uczciwe i szczęśliwe życie, w którym wszystko się układa po naszej myśli, jeśli sami sobie je układamy. Wierzą w siebie i to, co robią, ufają własnej głowie, która pracuje na wysokich obrotach. Wierzą, że można być bogatą, jeśli jest się mądrą (rozsądną), a przede wszystkim narzuci się sobie samej dyscyplinę. Za każdą pomyłkę trzeba zapłacić, czy to mała czy duża tyle samo kosztuje nas nerwów.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są bardzo surowi w stosunku do swoich najbliższych, a także chcą za takich uchodzić wśród swoich przyjaciół. Wymagają bardzo dużo od siebie i innych, a moralność uważają za wskazówkę wszelkich działań i przyjaźni. Rodzina w ich przekonaniu to wielkie pole, na którym nie można robić żadnych doświadczeń, ale w pocie czoła uprawiać je, pielęgnować je. Podobnie jest z charakterem wykrzywia go łatwizna, na której nie jeden skręcił swoje życie.

17 października

Motto: Na cudzych błędach się uczymy na swoich zdajemy egzamin z życia

Osoby urodzone w tym dniu idą przez życie z podniesioną głową, z szeroko otwartymi oczami, tym niemniej raz po raz potykają się na swojej drodze życia. Nie zawsze szeroko otwarte oczy oznaczają właściwy kierunek do celu.

Kobiety urodzone w tym dniu szybko dochodzą do swojego celu i zamierzeń. Droga, którą idą pozornie wydaje się prosta i szybka, dlatego często oszukuje je stwarzając złudzenie. Są zbyt łatwowierne, same zresztą nie zawsze dotrzymują słowa, słuchają tylko jednym uchem to, co do nich się mówi. Życie ich jednak jest spokojne, bez wielkich wzlotów czy upadków.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu lubią życie łatwe i przyjemne i dlatego od uciech i zabawy nie stronią. To, co robią przychodzi im łatwo, natomiast to, co chcieliby zrobić napawa ich strachem, boją się podejmowania decyzji, większej odpowiedzialności. W rzeczach błahych można na nich liczyć, gdy mową o konkretnej pracy, obowiązkach czy większym wysiłku, to uciekają z pola walki.

18 października

Motto: Niezdolność podejmowania decyzji, odpowiadanie wykrętne, nie patrzenie prosto w oczy, to cecha człowieka, który cierpi z powodu swoich słabości

Kobiety urodzone w tym dniu są wstydliwe, mało odważne, spokojne, zachowawcze, stwarzają wrażenie osób zakompleksionych. Ktoś, kto zna je tylko z kontaktów zawodowych, może pomyśleć, że celowo robią wszystko, aby schować się w mysią dziurę. Ale one takie są, uznają zasadę, aby się nie wychylać, pokazać, nie daj Boże coś powiedzieć nie będąc pytaną. Oczy mają spuszczone w dół, jakby bały się własnego cienia.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to wzorowi ojcowie rodzin, przykładni synowie. Od życia chcą tyle ile tylko im się należy, o więcej nie poproszą, ani nie będą się upominać. Sprawiają wrażenie ludzi zadowolonych z tego, co mają, ani rozrzutność, ani skąpstwo ich nie cechuje. Ich świat jest ich domem podobnie jak ślimaka, czasem tylko wystawią swoje czujki, po to tylko, aby sprawdzić, jaka jest pogoda, a nie po to, co słychać w wielkim świecie.

19 października

Motto: Zdolność wynajdowania trudność jak ich pokonywanie to wielka sztuka, ale w dwóch różnych przypadkach

Osoby urodzone w tym dniu posiadają wspaniałe predyspozycje do życia w świecie ludzi, którzy kochają życie, pracę, mają plany, lubią brać się z życiem za bary, słowem ścigać się ze swoimi marzeniami. Trudności są po to, aby je pokonać tak uważają, ale gdy je pokonują potrafią także je mnożyć.

Kobiety urodzone w tym dniu uwielbiają przygody, podróże, a nawet ucieczkę od obowiązków, jeśli nadarzy się taka okazja. Dalekie są od idei, że pracą ludzie się bogacą, albo poprzez pracę osiągną zbawienie. Ich zaletą jest to, że nie są materialistkami, i dużo się uśmiechają, to zjednuje im ludzi, a mężczyźnie w ich towarzystwie czują się z nimi zrelaksowani.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu dokonują łatwych rozstrzygnięć, osądzają to, co jest dobre dla nich, a to, co jest złe. Wiedzą sami najlepiej, co należy chwalić a co ganić. Lubią, gdy mówi się im, że są prawdziwie męscy, bo po męsku szybko załatwiają sprawy. Jednak szybkość nigdy nie jest wskazana, bo wiele istotnych rzeczy uchodzi uwagi, które później są przyczynami różnych problemów. Umiejętność skupienia się na sprawę, to, czego potrzebują najbardziej i o tym muszą zawsze pamiętać.

20 października

Motto: Lepiej jest wrogiem dobrego

Osoby urodzone w tym dniu lubią pracować nad czymś tak długo, aż im się to znudzi albo tak długo będą poprawiać, aż popsują to, nad czym tak usilnie pracowali. Jeśli jest dobrze, nie trzeba pracować, aby przedobrzyć, zbyt duże chuchanie, dmuchanie w wiele przypadkach szkodzi, a nie pomaga.

Kobiety urodzone w tym dniu to perfekcjonistki, wszystko to, co robią musi być perfekt zrobione. Od osób bliskich wymagają tego samego, jeśli coś jest nie po ich myśli zrobione, wtedy mogą uczynić piekło na ziemi. Niektórzy podejrzewają je o jakąś chorobę związaną z tą perfekcją, która w normalnym życiu więcej przeszkadza niż pomaga. Rzadko, kiedy ulegają pokusom zrobienia czegoś dla zabawy czy wygłupów, są bardzo poważne.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu będą rozwiązywać swoje sprawy tak długo, aż przyjaciół i przeciwników znudzą, łącznie z sobą. Przykładni na każdym kroku, poważni a nawet surowi, rzadko, kiedy wybaczają, uważając, że ze słabościami trzeba walczyć i przezwyciężać. W większości przypadków mylą, do błędów trudno jest im się przyznać, bo to wykracza poza granicę ich usprawiedliwiania nawet siebie samego.

21 października

Motto: Panowanie nad sobą to pewność posiadania silnej woli

Osoby urodzone w tym dniu wiedzą, czym może być wyćwiczona silna wola, ile można dzięki niej pokonać życiowych przeszkód, a nawet wzbić się na wyżyny sukcesu. Do silnej woli trzeba też mieć silny charakter i osoby urodzone w tym dniu posiadają go. Są ludźmi dobrze ułożonymi, wiedzącymi, co od życia im się należy, czego mogą się spodziewać, a na co muszą sobie zapracować. Namiętności, żądze, nieopanowanie, to są ich wrogowie.

Kobiety urodzone w tym dniu od wczesnego dzieciństwa poszukują swojej drogi, która doprowadziłaby je do ich wymarzonego celu. Są odważne i posiadają silną wolą, mają tzw. charakter, który trzyma je na raz obranym już ”kursie”. Mają silną wolą wiedzą, co jest dobre a co złe, nie są egoistkami, potrafią dobrze doradzić, a nawet, jeśli zachodzi potrzeba za kimś się ująć. Postępują sprawiedliwie lubią ludzi uczciwych.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu pomimo wielu wad: jak skromności do zabawy, braku poczucia czasu, niesłowności potrafią “obudzić “ w sobie silną wolę, którą przezwyciężają przeciwności losu. Mają też silny charakter, którego używają przede wszystkim, gdy potrzebują coś załatwić, gdy są w potrzebie, albo, gdy życie tak ich przydusi, że muszą walczyć. Natomiast, na co dzień, jakby o nim nie pamiętali.

22 października

Motto: Chłopski zdrowy rozsądek jest lepszy od akademickiej mądrości, filozoficznej wiedzy, intelektualnym przemyśleń

Osoby urodzone w tym dniu posiadają tak zwany chłopski zdrowy rozsądek, który jest poza zdrowiem największym skarbem człowieka, w żadnych szkołach nie nauczą myśleć, ani nawet dobrze nie potrafią wytłumaczyć, co to właściwie ten chłopski zdrowy rozsądek jest. Są osobami rozgarniętymi, potrafiącymi trafnie ocenić, to, co jest dobre, mądre, sprawiedliwe, to, czego nie wypada robić, albo powiedzieć.

Kobiety urodzone w tym dniu są pracowite, uczynne, sprawiedliwe, potrafią docenić czyść wysiłek, trud i pracę. Są powszechnie lubiane a ich zdrowy rozsądek, zdrowe podejście do sprawy wymagającej rozwiązania wysoko jest cenione przez ich przyjaciół i współpracowników. One lubią spojrzeć na pewne sprawy po swojemu, co przysparza im od razu wielu wrogów, ale gdy ktoś dobrze się na nich pozna, wtedy może naprawdę docenić je.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu potrafią dobrze doradzić, naprawić auto, na pracach budowniczych też się znają. Posiadają w sobie coś większego niż mądrość, coś, co można nazwać zmysłem praktycznym, co niektórzy nazywają “chłopską filozofią”. Niektórzy nazywają ich “majster klepka”, ale oni są czymś więcej. Oni także rozwiązują problemy życiowe, znają się na ludziach a przede wszystkim dla wszystkich są życzliwi i uprzejmi, to zjednuje im dużo ludzi.

23 października

Motto: Wielu zadaje sobie pytanie czy istnieje życie po śmierci, ale aby umrzeć trzeba się narodzić, wiele osób ma z tym problemy

Osoby urodzone w tym dniu mają wielkie kłopoty ze swoją osobowością, z własnym poglądem na życie, z wizją życia, słowem często zadają sobie pytanie, po co żyją? Życie nie przynosi im radości, tylko ból, świadomość umierania, przemijania, nie pozwala im na dłużej oderwać się od czarnych myśli. Cierpią i swoim cierpieniem często nawet świadomie “zatruwają “ życie innym wokół siebie, którzy cieszą się nowym telewizorem, czy rowerem.

Kobiety urodzone w tym dniu mają skomplikowaną psychikę, są negatywni nastawione do wszystkiego, co niesie radość i uśmiech. Często myślą o bezludnej wyspie bez ludzi i problemów, są odludkami a mimo wszystko garną się do ludzi, bo potrzebują ich. Na zasadzie pijawki, będą sączyć tak długo swe smutki, aż doprowadzą do powszechnej apatii. W sumie lubią życie nawet szaleństwa, ale nie potrafią, nie umieją się przełamać, cierpią za cały świat.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to dobry materiał na osoby duchowne lub uduchowione, nie są materialistycznie nastawione do życia, lubiące rozważać problemy życia i śmierci od podtekstach filozoficznych a nie wiary. Filozofia ich pociąga, samotność ich pociąga, (doskonały materiał na starych kawalerów). Śmierć mają za nic, żyć nie umieją, problemy rodzinne męczą a męka często przeobraża się w alkohol, w którym topią swe troski.

24 października

Motto: Życie ciągłe coś przed nami stawia, gdy się przed tym uchylamy wtedy dopada nas nuda, gdy walczymy z tym, czujemy zmęczenie

Osoby urodzone w tym dniu bardzo dużo w swoim życiu pracują, sami sobie lubią wyszukiwać różne zajęcia. Niektóre nawet są nastawione do pracy wręcz krwiożerczo, pracują po wiele więcej godzin dziennie niż powinni. Tak ich zachłanność wiąże się z wielkim apetytem, który jest żarłocznością. Niestety często z przepracowania umierają przedwcześnie nawet nie kosztując owoców swoje pracy.

Kobiety urodzone w tym dniu zawsze marzą o dążeniu do władzy i zaszczytów. Same sobie narzucają tempo, które wzrasta wraz ich zbliżaniem się do celu. Gdy dojdą, podają z przemęczenia, nie mając sił cieszyć się. Są stanowcze i zawzięte w sobie, rzadko, kiedy przepuszczą okazję zrobienia dobrego interesu, chociażby kosztem snu. Są bardzo konsumpcyjnie nastawione do życia i życie je konsumuje w zastraszającym tempie.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie lubią się nudzi, dlatego zawsze coś tam sobie robią, albo wynajdą robotę. Są łapczywi na każdą robotę, która tylko wpadnie im w ręce, ludzie wiedzą, że oni są robotni, więc koło się kręci. Można powiedzieć, że robota lubi głupiego, a głupi lubi robotę. Natury są spokojni, unikający punktów spornych, nie wadzą nikomu, uśmiech na ich twarzach gości, gdy mówi się o robocie.

25 października

Motto: Nigdy nie wiadomo, kiedy co nas spotka, ale możemy się domyślać

Osoby urodzone w tym dniu nie posiadają pewności tego, co może się wydarzyć, ale mają osobiste przekonanie, że mogą mieć udział w tym, co może się wydarzyć. Udział nie oznacza wpływu, a pewność to nie przekonanie. Wierzą w przesądy i sny, wszelkiego rodzaju przepowiednie, czy zabobony. Jednak często o tym zapominają, i wtedy, gdy coś się stanie, biją się w piersi. Trudno jest je przestraszyć, ale są lękliwe.

Kobiety urodzone w tym dniu tak planują swoje życie, aby było one zgodne z ich przekonaniami. Nigdy nie odważą się stanowczo zaprzeczyć czarom, ale tak naprawdę to w nie wierzą. Mają charakter chwiejny, gdy chodzi o religie, wierzą, chodzą do kościoła, ale nie wierzą. To, co dopiero się wydarzy jest dla nich wielką niewiadomą, boją się tego, ale śmiało patrzą w przyszłość, planów mają “całą głowę”.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu to w dużym stopniu ignoranci, którym wiele rzeczy przeszkadza, otwarcie o tym mówią, ale nic w tym kierunku nie robią. Często spotykają się wszelkiego rodzaju zarzutami od swoich bliskich, że coś tam mieli zrobić, zapewniali, ale… Oni są odporni na wszelkie zarzuty, bo widocznie tak miało być, że nic nie zrobili. Bardziej nastawieni są do życia wierząc w teorie przypadków niż w planowanie.

26 października

Motto: Ustąpić to znaczy zrezygnować z czegoś, co sprawiedliwie nam się należy

Osoby urodzone w tym dniu są ciche i spokojne, nie są też wymagające od siebie i otoczenie więcej niż mogliby otrzymać, a często nawet świadomie rezygnują z czegoś, co im się należy. Wolą, jak to mówią mieć głowę spokojną niż wciąż się o coś kłócić. Przez swoje ustępstwa są złe odbierani przez innych ludzi:, jako słabi, tchórze. Po prostu ich wola walki jest bardzo słaba, i walczą wtedy, gdy mają przysłowiowy nóż na gardle, co często jest już za późno.

Kobiety urodzone w tym dni, aby zapobiec jakiejś sytuacji, w której nie widzą wyjścia ratują się ucieczką. Wolą uciec, czyli ustąpić niż szukać rozwiązania, które przyniosłoby im rozsądne załatwienie sprawy. Nie chodzi o korzyści, ale odebranie czegoś, co im się naprawdę należy. Są sprawiedliwe, ale za miękkie jak na współczesne życie, w którym jak ktoś da jeden palec za chwilę musi oddać całą rękę.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wolą ustąpić niż mają się bić o swoje. Naturą mają lękliwą, często rozsądek bierze u nich górę na odwagę, której tak naprawdę aż tak dużo nie potrzebują. Wystarczy, że upomną się o swoje, nic więcej. Oni potrafią nawet zejść z drogi komuś, kogo nawet na tej drodze jeszcze nie ma, w ogóle przepraszają, że żyją. Szkoda ich, ale poza nimi nikt im nie pomoże.

27 października

Motto: Mocny kręgosłup to wyprostowana postawa

Osoby urodzone w tym dniu postępują słusznie, zgodnie z literą prawa pisanego i niepisanego. Mają tzw. mocny kręgosłup i tego przez całe życie się trzymają. Nie potrzebują żadnych wielkich nakazów czy zakazów, aby być “prostym” przez całe życie. Zasady te wpojono im od najwcześniejszego dzieciństwa, i tak już pozostanie.

Kobiety urodzone w tym dniu są uczciwe i wierne swoim zasadom, mają swoje słowo, które dla nich ma wartość. Nie jest łatwo je nabrać, bo nie są naiwne. Żadne ładne słówka nie robią na nich większego wrażenia, jeśli nie mają pewnego zaufania do osoby wymawiającej je. Lubią dać słowo i lubią trzymać za słowo. Także tradycje mają dla nich wartość. Gdy znajdą partnera godnego ich wtedy naprawdę potrafią wiele w życiu dokonać.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu idą przez życie z podniesioną głową i tak łatwo nie dają się przekrzywić w jedną czy drugą stronę. Najbardziej jest to widoczne, gdy rozmawia się z nimi o rodzinie czy potrzebie zrozumienia drugiego człowieka. Osądy ich są surowe, nieraz wręcz ostre, ale zasady są zasadami, więc nie można naginać je do jakiś tam przypadków. To jest ich dewiza życiowa, raz się nagniesz i nie ma żadnej pewności, że z powrotem można będzie się wyprostować, dlatego lepiej nie próbować.

28 października

Motto: Zło ma więcej znaczeń niż dobro

Osoby urodzone w tym dniu lubią życie spokojne i ciche z dala od wszelkich center, w których aż kipi energią i hałasem. Są łagodne, przekładające dobro, czyli w ich przypadku święty spokój nad szarpaniem się i utarczkami nawet w słusznej sprawie.

Kobiety urodzone w tym dniu cieszą się tym, co mają oraz z tego, co życie im przynosi. Są odporne na życiowe potknięcia, cechuje je nieśmiałość, oraz strach przed poproszeniem o więcej. Mało ruchu czyni z nich osoby mało atrakcyjne towarzysko, za dużo w nich obaw o wszystko. Przestańcie się martwić panie, bo inaczej nic nie będzie działo się w waszym życiu.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu wiedzę, że można przeżyć całe życie bez zadawania sobie pytań czy postępujemy dobrze czy źle. Dobrze jest wtedy, gdy jest dobrze, a źle, gdy jest źle. Wszystko zależy do indywidualnego spojrzenia na sprawę. Nie wysilają się zbytnio, bo uważają, że nie ma, po co, i tak nikt nie pochwali, a tylko zgani i jeszcze będzie się śmiał, że było dobrze to chcieli lepiej teraz nic nie mają.

29 października

Motto: Można na kogoś krzyczeć i karać go, ale w miłości nie w gniewie

Osoby urodzone w tym dniu nie powinny sobie pozwalać na luksus nerwów, nie powinny też wpadać w gniew nawet jeśliby mieli rację. Nie powinni silić się na krytykę, bo zbyt łatwo dają ponosić się namiętnością a te powodują, to, że robią się stronnicze i niesprawiedliwe. Największą ich zaletą jest szczera bezinteresowna miłość, którą darzą bliskie im osoby.

Kobiety urodzone w tym dniu są szczere i otwarte a gdy kręcą głową na tak, tak właśnie myślą. Trudno jest je oszukać pomimo tego, że każdemu wierzą na słowo i nie domagają się dowodów prawdy. Ich miłość jest jedno kierunkowa i nie ma w niej żadnych podtekstów typu coś za coś. Są ambitne, ale często wpadają w gadulstwo, które w wielu przypadkach im szkodzi, bo najpierw mówią a później dopiero myślą, co powiedziały.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu często wpadają w gniew, dużo mówią zresztą nie na temat, mają nieuzasadnione pretensje do ludzi, którzy właściwie chcieli im pomóc, ale ich szczere chęci obróciły się przeciwko nim. Ich miłość jest gwałtowna i szalona, skacząca wielkimi krokami do przodu. Miotają nimi sprzeczne uczucia potrafią być dobrymi i czułymi mężami, a też potrafią w gniewie wyrzucić sobie i bliskim krzywdę.

30 października

Motto: Przyjaźń wśród krewnych jest jak najpiękniejsza róża w ogrodzie życia

Osoby urodzone w tym dniu z wszystkich przyjaźni najbardziej cenią sobie przyjaźń rodzinną, bez której jak twierdzą nie mogliby żyć. Krewni są dla nich najważniejsi, bo to ich krew. Im warto pomóc, bo tak jakby człowiek pomagał sam sobie. Są życzliwie nastawieni do życia, pomocni i moralnie wartościowi, co oznacza, że wszelkiego rodzaju skrętów czy wykrętów nie tolerują nawet wśród najbliższych. Słowem można na nich liczyć.

Kobiety urodzone w tym dniu są zgodne i życzliwie nastawione do życia, co czyni z nich osoby pogodne i szczęśliwe. Ich myśli są jasne, serca szczere, rozum otwarty na wszelkiego rodzaju propozycje, które muszą być też jasne a przede wszystkim oparte na wzajemnym zrozumieniu i współpracy, bez żadnych kątów. Ich przyjaźń ma bardzo określony cele pomóc sobie i bliskim, aby wszystkim nam było dobrze, a przed wszystkim zgoda w rodzinie czyni nas szczęśliwymi.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu są bardzo życzliwie nastawieni do rodziny i krewnych, których uważają za swych najbliższych przyjaciół, z którymi można robić wszystko nawet interesy. Nie mają w sobie niewąsiści czy zawiści, która tak często jest wśród rodziny. Potrafią pomoc bezinteresownie, a także dać z siebie więcej niż od nich się oczekuje. W zanim nic nie chcę ani nie oczekują, ale rodzina musi to docenić. Nie można ich pomocy potraktować na zasadzie musu czy obowiązku.

31 października

Motto: O miłości mówi się tak jak o chlebie powszednim, zapominając, że na pokarm trzeba zapracować, a miłość na być za darmo?

Osoby urodzone w tym dniu przyjmują wiele rzeczy za “normalkę”, jeśli idzie o pracę, zdrowie, szczęście, miłość. Tak bardzo się przyzwyczaili do obcowania z nimi, że myślą o tych darach jak o zwyczajnych rzeczach. W rzeczywistości tak nie jest i jak o wszystko tak o te w szczególności rzeczy trzeba walczyć. Świat jest tak urządzony, ale one o tym często zapominają, a gdy dochodzi do konfrontacji z życiem, są przerażone.

Kobiety urodzone w tym dniu traktują życie i swoje obowiązki zbyt powierzchownie, aby mieć do nich zaufanie na tyle, że świadomie wiedzą, co robią czy czynią. Ich dewizą jest powiedzenie: łatwo przyszło, łatwo poszło. Ale tak naprawdę to nic łatwo nie przychodzi wbrew pozorom, że wygląda ma łatwo. Są łatwowierne, mówią tak, nawet, gdy do końca nie usłyszały pytania o przysługę. Nie umieją słuchać, tym bardziej interpretować czyjś słów czy zachowani.

Mężczyźni urodzeni w tym dniu nie potrafią odróżnić rzeczy wielkich od małych, słów wzniosłych od zwyczajnych. Wydaje im się, że pomiędzy miłością a miłością nie ma różnicy. A ona jest i to wielka podobnie jest różnica pomiędzy pracą a pracą. Nie posiadają umiejętności praktycznych, wiedzę traktują jak poznanie czegoś, pierwszy rzut oka wystarcza im za własne osądy. Stąd wiele problemów, rozczarowań i niepotrzebnego wysiłku nadaremno.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska