Interesująco w okręgówce i B klasie. Darbor w meczu na szczycie

Nietypowy przebieg będzie miał nadchodzący piłkarski weekend bowiem w sobotę (a nie jak to zwykle bywa w niedzielę) odbędą się ciekawe pojedynki w klasie B. Przed szansą na umocnienie pozycji lidera stanie Darbor. Na niedzielę zaplanowano dwa mecze w ramach derbów powiatu.

Po zaledwie jednym pełnym dniu przerwy, już w sobotę, Venus wybierze się do Stronia Śląskiego na mecz z wysoko notowanym Kryształem. Nowiczanie mimo zdobytego punktu w zaległym meczu przeciwko Karolinie nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.
Również na wyjeździe rywalizować będzie Grom, który pojedzie do Żarowa. Witkowianie po serii trzech wygranych na otwarcie sezonu, odnotowali ostatnio trzy porażki. Zjednoczeni tak jak Grom mają na koncie dziewięć punktów. Oba zespoły sąsiadują w tabeli.

Trudny wyjazd przed Karoliną, która stanie w szranki z Victorią Świebodzice. Jaworzynianie mają osiem punktów i tracą zaledwie jeden do gospodarzy niedzielnego meczu. W dwóch ostatnich spotkaniach Victoria schodziła z boiska pokonana.
Istotny pojedynek dla układu tabeli w klasie A. Bolesławiczanie zmierzą się w Łagiewnikach z Zielonymi. Będzie to jednocześnie rywalizacja lidera z wiceliderem rozgrywek, których dzieli zaledwie jeden punkt. Darbor w przypadku wygranej umocni się na fotelu lidera. Zieloni upatrują w tym meczu szansę na zmianę kolejności w czubie tabeli.

Lider klasy B – AKS II Strzegom zagra w Piotrowicach przeciwko Sparcie Przełom Pastuchów, która po czterech meczach nie ma na koncie punktu. Mający punkt Sokół Kostrza rywalizować będzie z solidnie grającą Tęczą zajmującą piątą lokatę w klasie B. Goniący liderów tabeli trzeci LKS Piotrowice na wyjeździe rywalizować będzie z drugimi rezerwami MKS Szczawno Zdrój. Będzie to istotna rywalizacja dla układu w tabeli.

Plan gier na weekend:

Kryształ Stronie Śląskie – Venus Nowice (sobota, 15:00),
Sokół Kostrza – Tęcza Bolesławice (sobota, 16:00),
MKS II Szczawno Zdrój – LKS Piotrowice (sobota, 16:00),
Sparta Przełom Pastuchów – AKS II Strzegom (niedziela, 11:00),
Zieloni Łagiewniki – Darbor Bolesławice (niedziela, 16:00),
Victora Świebodzice – MKS Karolina (niedziela, 16:00),
Zjednoczeni Żarów – Grom Witków (niedziela, 16:00).

Info: 90minut.pl
Foto: fanpage MKS Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz