Karolina, Grom i LKS Piotrowice z wysokimi wygranymi. Jaworzynianie nadal liderem A klasy.

Bez wątpienia na plus zapisali swoje występy piłkarze z Jaworzyny, Witkowa i Piotrowic. Cenny remis Sparty Przełom Pastuchów. Reszta drużyn nie będzie dobrze wspominać mijającego weekendu.

Karolina po jednostronnym pojedynku wygrała wysoko przy Sportowej z Zielonymi Mokrzeszów 5-0. Dzięki trzem punktom jaworzynianie nadal są liderem klasy A. Bramki w tym meczu strzelali: Michał Rosiak (dwie) oraz Michał Staroń, Maciej Król oraz Bartosz Adamowicz.

Pierwszą porażkę w sezonie zanotował Venus. Nowiczanie przegrali wysoko w Stanowicach z Herbapolem 5-1. Jedyną bramkę dla przyjezdnych strzelił Michał Trojan.

Grom przywiózł z Boguszowa pierwsze zwycięstwo w sezonie. Tamtejszy Szczyt przegrał 0-4 z witkowianami. Bramki dla Gromu zdobyli: Jakub Smutek i Paweł Chrzan (po dwie).

Tęcza przegrała na swoim boisku wyraźnie z liderem klasy B Silesią Żarów 0-5. Dla gości było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Bolesławiczanie po trzech kolejkach na swoim koncie mają cztery punkty (zwycięstwo, remis i porażkę).

LKS Piotrowice bez straty punktowej. W dwóch rozegranych spotkaniach tego sezonu LKS zgromadził sześć punktów. W tej kolejce pokonał wyraźnie Dąb Mościsko 4-1. Gole dla gospodarzy strzelili: Mateusz Malina, Bartosz Hurman, Paweł Krzak. Jedna z bramek była samobójcza.

Pierwszy punkt Sparty Przełom Pastuchów. Drużyna z naszej gminy zremisowała na wyjeździe z rezerwami LKS Bystrzyca Górna 3-3. Na listę strzelców Sparty wpisali się: Maciek Waliszek (dwukrotnie) i Mateusz Jurkowski.

Foto: fanpage Miejski Klub Sportowy Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska