Karolina i Grom na wyjazdach. W niedzielę klasa B.

Rywalizacja w klasie okręgowej wchodzi w decydującą fazę. Zarówno Karolina jak i Grom powalczą o cenne punkty na cztery kolejki przed końcem sezonu. W niedzielę tradycyjnie zagra B klasa.

Dla Karoliny oraz gospodarzy z Wojborza będzie to ważny pojedynek w kontekście gry o utrzymanie. Jaworzynianie mają co prawda osiem punktów przewagi nad zespołami ze strefy spadkowej jednak aby zapewnić sobie kolejny sezon w klasie okręgowej powinni to spotkanie wygrać. Gospodarze ostatnie punkty zdobyli ponad miesiąc temu, kiedy wygrali u siebie z Victorią Świebodzice 3-0.

Grom zagra w Kudowie z tamtejszym Włókniarzem. Gospodarze w rundzie wiosennej prezentują solidną formę czego efektem jest szóste miejsce w tabeli. Witkowianie w każdym meczu szukają punktów ze względu na swoje położenie w tabeli – 13 miejsce tuż nad strefą spadkową.

Na najciekawszy mecz w klasie B zapowiada się rywalizacja LKS Piotrowice z Błyskawicą Kalno. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i mają po 19 punktów. Tęcza zagra z przedostatnim Zrywem Łażany a Sparta Przełom Pastuchów z liderem klasy B LKS Wiśniowa.

Plan gier na weekend:

ATS Wojbórz – MKS Karolina (sobota, 17:00),
LKS Piotrowice – Błyskawica Kalno (niedziela, 11:00),
Tęcza Bolesławice – Zryw Łażany (14:00),
Sparta Przełom Pastuchów – LKS Wiśniowa (14:00),
Włókniarz Kudowa Zdrój – Grom Witków (niedziela, 17:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz