Karolina i Grom ze ścisłą czołówką. W klasie B mecz na szczycie tabeli.

Karolina oraz Grom zagrają kolejno z wiceliderem oraz liderem klasy okręgowej. W klasie B Venus zagra z sąsiadującymi w tabeli rezerwami Zjednoczonych Żarów. Tylko Tęcza ma zaplanowane spotkanie na wyjeździe.

Po tym jak Karolina nie stawiła się na mecz w Kłodzku przed jaworzynianami trudny pojedynek na swoim boisku. Najbliższym rywalem drużyny z Jaworzyny będzie wicelider klasy okręgowej Górnik Nowe Miasto Wałbrzych. Przyjezdni tylko trzykrotnie w tym sezonie schodzili z boiska jako pokonani.

Grom z kolei zagra z liderem Zdrojem Jedlina Zdrój w pojedynku wyjazdowym. Zarówno gospodarze tego meczu jak i Górnicy nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów ponieważ mają taki sam dorobek punktowy (po 54).

Sąsiadujące w tabeli rezerwy Cukrownika Pszenno będą wyjazdowym rywalem Tęczy. Bolesławiczanie tracą cztery punkty do dziewiątych w tabeli rywali. Obie drużyny w ostatniej kolejce przegrały swoje mecze.

LKS Piotrowice zagra na własnym boisku z niżej notowaną Błyskawicą Kalno. Gospodarze zajmują piąte natomiast goście ósme miejsce w tabeli. Błyskawica w ostatniej kolejce przegrała wyraźnie z Venusem natomiast LKS wygrał z rezerwami Cukrownika Pszenno 1-3.

Wymagający rywal przed nowiczanami. Venus jako wicelider rozgrywek i gospodarz piątkowego meczu podejmie trzeci zespół Zjednoczonych Żarów, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Przedostatnia w tabeli Sparta Przełom Pastuchów zagra jako gospodarz z piątym Orłem Witoszów. Goście tylko raz w rundzie wiosennej stracili punkty. Dorobek Sparty w tym samym okresie to punkt.

Plan gier na weekend:

Venus Nowice – Zjednoczeni III Żarów (piątek, 17:00),
Zdrój Jedlina Zdrój – Grom Witków (sobota, 17:00),
LKS Piotrowice – Błyskawica Kalno (niedziela, 10:00),
Cukrownik II Pszenno – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Orzeł Witoszów (niedziela, 14:00),
MKS Karolina – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych (niedziela, 17:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska