Karolina na daleki wyjazd. Trudny mecz Tęczy

Tylko Grom i Tęcza rozegrają swoje najbliższe weekendowe spotkania w roli gospodarzy. Reszta zespołów z terenu naszej gminy zmierzy się ze swoimi rywalami na wyjeździe. Najdłuższa podróż przed zawodnikami Karoliny, którzy pojadą do Kłodzka.

Najbliższym rywalem Karoliny w wyjazdowym pojedynku będzie Nysa Kłodzko zajmująca wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Gospodarze są jedną z nielicznych drużyn w klasie okręgowej, które w rundzie wiosennej nie przegrały do tej pory żadnego meczu.

Ostatni Grom na własnym boisku będzie gościć trzynasty Kryształ Stronie Śląskie. Przyjezdni w trakcie rundy wiosennej zdobyli trzy punkty po wygranej z Karoliną. Witkowianie w tym samym czasie nie powiększyli dorobku punktowego.

Zmagania w klasie B w tej kolejce rozpocznie Sparta Przełom Pastuchów. W Żarowie trzeci zespół Zjednoczonych podejmie właśnie pastuchowian. Mecz zaplanowano na piątkowy wieczór.

Trudne zadanie przed Tęczą. Bolesławiczanie w niedzielne przedpołudnie zmierzą się z liderem klasy B – rezerwami LKS Bystrzyca. Goście tylko raz w tym sezonie stracili punkty.

Na potknięcie lidera i dobrą grę Tęczy liczyć będzie Venus będący wiceliderem rozgrywek. Nowiczanie zagrają na wyjeździe z ósmą Błyskawicą Kalno.

Po wygranej z Bolesławicami LKS Piotrowice na wyjeździe staną w szranki z niżej notowanymi rezerwami Cukrownika Pszenno. Mimo tego że oba zespoły dzielą cztery miejsca w tabeli to różnica punktowa między nimi wynosi zaledwie dwa punkty.

Plan gier na weekend:

Zjednoczeni III Żarów – Sparta Przełom Pastuchów (piątek, 18:30),
Nysa Kłodzko – MKS Karolina (sobota, 17:00),
Grom Witków – Kryształ Stronie Śląskie (sobota, 17:00),
Tęcza Bolesławice – LKS II Bystrzyca Górna (niedziela, 11:00),
Błyskawica Kalno – Venus Nowice (niedziela, 11:00),
Cukrownik II Pszenno – LKS Piotrowice (niedziela, 11:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska