Karolina niepokonana w rundzie jesiennej. Wygrane Venusa i LKS Piotrowice.

Karolina po zwycięstwie zwiększyła przewagę punktową nad resztą stawki. Lepsi od swoich rywali byli ponadto piłkarze Venusa i LKS Piotrowice. Przed piłkarzami przerwa zimowa.

Górnik Boguszów Gorce musiał uznać wyższość MKS Karolina. Jaworzynianie będący niepokonanym liderem klasy A wygrali 0-4. Bramki dla przyjezdnych zdobyli: Kacper Jędras, Paweł Markowski, Michał Rosiak i Krystian Jagieła. Karolina kończy rundę z zaledwie sześcioma straconymi bramkami i 11 punktami przewagi nad wiceliderem.

Cenne trzy punkty Venusa na zakończenie rundy jesiennej. Nowiczanie u siebie wygrali pewnie 5-2 z niżej notowanym Szczytem Boguszów Gorce. Na listę strzelców wpisali się: Jakub Ciosek (trzykrotnie), oraz Dawid Korzeniowski i Ołeh Ivanenko (po razie).

Na ósmym miejscu zakończą pierwszą część sezonu zawodnicy z Witkowa. W wyjazdowym meczu przegrali z Czarnymi Wałbrzych 4-2. Była to czwarta porażka w sezonie Gromu. Autorami dwóch goli byli: Jakub Smutek i Przemysław Kloc.

Błyskawica wygrała w Kalnie 4-1 z Tęczą. Dla przyjezdnych była to szósta porażka w sezonie. Bolesławiczanie zakończą rundę jesienną w środkowej części tabeli. Honorowego gola w tym meczu zdobył Patryk Lipka.

Aż 10 bramek zobaczyli kibice w Wiśniowej. LKS Piotrowice pokonał gospodarzy 4-6 i przy wygranej w zaległym meczu może skończyć rundę jesienną na wysokim, trzecim miejscu. Gole dla piotrowiczan strzelali: Paweł Krzak (cztery) oraz Kamil Mrożek i Konrad Wnuk (po jednej).

Remisem zakończyła się prawdopodobnie ostatnia rywalizacja Sparty przed rozpoczęciem przerwy zimowej. Pastuchowianie podzielili się w Burkatowie punktami z Gryfem (2-2). Tym samym drużyna z naszej gminy zapisała na swoim koncie ósmy punkt. Bramki na wagę remisu zdobyli: Maciej Waliszek i Karol Trzpil.

Foto: fanpage Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska