Karolina rozgromiła Venus w gminnych derbach. Cenna wygrana LKS Piotrowice.

W najciekawszym meczu mijającej kolejki i tym samym derbach gminnych Venus Nowice uległ wysoko Karolinie Jaworzyna Śląska. Komplet punktów zdobył w klasie A również Grom. Cenną wygraną i awans w tabeli zanotował LKS Piotrowice.

Jaworzynianie nadal niepokonani w lidze. W derbach gminnych Karolina wygrała wysoko w Nowicach 0-6 i utrzymała dziewięciopunktową przewagę nad wiceliderem z Pszenna. Gole dla przyjezdnych zdobyli: Norbert Piątek (dwa) oraz Ksawier Okarmus, Paweł Markowski, Michał Rosiak oraz Mikołaj Januszewski.

Wyjazdowe zwycięstwo Gromu. Witkowianie okazali się lepsi od Górnika Boguszów Gorce 0-4. Po wygranej ekipa z naszej gminy zajmuje ósme miejsce. Bramki strzelili: Jakub Smutek, Paweł Chrzan, Przemysław Kloc oraz gol samobójczy.

Siódmą wygraną zakończył się wyjazdowy mecz LKS Piotrowice z Gromem Panków. Goście wygrali 2-4 po trafieniach Pawła Krzaka, Tomasza Janesa, Pawła Kani oraz Tomasza Lubra. Po dopisaniu trzech punktów piotrowiczanie zajmują wysoką, czwartą pozycję w lidze.

Podziałem punktów zakończyła się rywalizacja niżej notowanej LKS Wiśniowa z Tęczą Bolesławice. Drużyna z naszej gminy już trzeci raz remisowała w tym sezonie. Autorami bramek dla Tęczy byli: Damian Kłos i Daniel Gwardiak.

Rezerwy Cukrownika Pszenno okazały się lepsze od Sparty Przełom Pastuchów i wygrały 2-5. Dla pastuchowian była to siódma porażka i tym samym piąta u siebie. Dla Sparty obie bramki zdobył Maciej Waliszek.

Foto: fanpage Miejski Klub Sportowy Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska