Karolina wreszcie z wygraną. Darbor ciągle liderem klasy A.

Po ponad pół roku piłkarze Karoliny odnotowali zwycięstwo. Grom nieoczekiwanie bez punktu. Darbor utrzymał pozycję lidera klasy A. Nasze zespoły bez porażki w klasie B.

Drugą porażkę z rzędu odnotował Grom. Witkowianie przegrali na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Cukrownikiem Pszenno 3-0. Po pierwszej części gry gospodarze prowadzili 2-0 po golach w ostatnich pięciu minutach. W drugiej połowie dołożyli jeszcze gola w 52 minucie i nieoczekiwanie zainkasowali trzy punkty.

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie wyżej notowanych Skałek Stolec z Venusem Nowice. To czwarty punkt nowiczan w rundzie wiosennej.

Karolina z pierwszą wygraną od 12 września. Jaworzynianie prowadzili w drugiej połowie 1-0 jednak Zamek zdołał wyrównać. Remis nie utrzymał się długo ponieważ minutę później gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca. Autorami goli dla Karoliny byli: Damian Tymcik i Sebastian Putaj.

Trzynaste zwycięstwo w sezonie Darboru. Bolesławiczanie tym razem byli lepsi na swoim boisku od Kłosa Lutomia. Do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej połowie gospodarze wygrywali 2-0 po golu Karola Bohajczuka (z karnego) oraz Adama Bohajczuka. Goście odpowiedzieli trafieniem Łukasza Kuci i nie zdołali już doprowadzić do remisu. Tym samym Darbor utrzymał pozycję lidera klasy A.

Aż siedem bramek padło w meczu przedostatniej Unii Jaroszów z Tęczą Bolesławice. Drugą wygraną z rzędu odnieśli bolesławiczanie wygrywając 3-4. Bramki dla Tęczy zdobywali: Jan Gałka, Damian Kłos, Damian Kulpiński, Marcin Obrycki.

Podziałem punktów zakończył się pojedynek niżej notowanego Sokoła Kostrza z LKS Piotrowice. Wynik 1-1 ustalony był po pierwszej połowie i w drugich 45 minutach nie uległ zmianie. Jedynego gola zdobył Jarosław Chromy. Piotrowiczanie po stracie punktów spadli na czwarte miejsce w tabeli.

Cenny punkt przeciwko MCK Mieroszów zdobyła Sparta Przełom Pastuchów. Ekipa z naszej gminy przegrywała 0-1 jednak grając w przewadze jednego zawodnika wyszła na prowadzenie 2-1 po golach Macieja Waliszka i Pawła Krzaka. Na kilka minut przed końcem do wyrównania doprowadzili przyjezdni. Pastuchowianie po tym meczu mają na swoim koncie 10 punktów.

Już na poniedziałek zaplanowana jest następna seria gier:

LKS Piotrowice – Płomień Dobromierz (11:00),
Tęcza Bolesławice – Szczyt Boguszów Gorce (11:00),
Iskra Witków Śląski – Sparta Przełom Pastuchów (11:00),
Delta Słupice – Darbor Bolesławice (17:00)
Venus Nowice – Zdrój Jedlina Zdrój (17:00),
Włókniarz Kudowa Zdrój – MKS Karolina (17:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz