Karolina wygrywa i powiększa przewagę. Zwycięstwa Gromu i LKS Piotrowice.

Do dziewięciu punktów wzrosła przewaga liderującej Karoliny w tabeli klasy A. Kończący się weekend na plus zapisali również Grom i LKS Piotrowice. Cenny, wyjazdowy remis zanotował Venus.

W meczu na szczycie tabeli klasy A MKS Karolina pokonał na swoim boisku Herbapol Stanowice 4-0. Dla gospodarzy było to 11 zwycięstwo w sezonie. Dzięki temu jaworzynianie powiększyli przewagę nad kolejną drużyną do dziewięciu punktów. Gole w tym meczu zdobyli: Paweł Markowski (dwa) oraz Michał Rosiak i Szymon Borowy.

Cenny remis Venusa. Nowiczanie na wyjeździe podzielili się punktami z wyżej notowanym Cukrownikiem Pszenno (2-2). Na listę strzelców Venusa wpisali się: Dawid Duda i Dariusz Włodarczyk.

Pewne zwycięstwo Gromu 4-0, który u siebie okazał się lepszy od rezerw AKS Strzegom. Dla gospodarzy była to czwarta wygrana w tym sezonie. Gole w tym meczu zdobyli: Jakub Smutek (dwa) oraz Piotr Hendzel i Tomasz Żołnierek (po jednym).

Trzecie zwycięstwo z rzędu piotrowiczan. LKS pokonał u siebie Boxmet Piskorzów 3-1. Było to szóste zwycięstwo w sezonie drużyny z naszej gminy. Na listę strzelców LKS wpisali się: Bartosz Hurman (dwukrotnie) oraz Mateusz Malina (raz).

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Tęczy przyszedł czas na porażkę. W niedzielne przedpołudnie lepsi w Bolesławicach okazały się Sudety Kątki 1-4. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Marcin Krawczyk.

Sąsiadujący w tabeli Dąb Mościsko wygrał ze Spartą Przełom Pastuchów 5-4. Dla gospodarzy było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie. Bramki dla pastuchowian strzelili: Maciej Waliszek (trzy) oraz Paweł Mielniczek (jedną).

Foto: fanpage Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska