Karolina z dziewiątą wygraną. LKS Piotrowice lepsze od lidera klasy B.

Na plus weekend zapisali piłkarze Karoliny, Piotrowic i Tęczy. Na uwagę zasługuje szczególnie postawa piotrowiczan, którzy pokonali ekipę z Żarowa która nie straciła do dziś punktu.

Karolina z dziewiątą wygraną na koncie. Mecz jednak rozpoczął się nie po myśli jaworzynian. Ekipa z Walimia wyszła na prowadzenie 0-1 po golu w pierwszej minucie. Odpowiedź mogła być błyskawiczna ale kilka minut później Michał Staroń nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie po dwóch golach Norberta Piątka i golu Kacpra Matwiejki to Karolina zapisała na swoim koncie komplet punktów.

Piąty remis w tym sezonie Gromu. Witkowianie podzielili się punktami z Herbapolem Stanowice po bezbramkowym meczu. Drużyna z naszej gminy ma najwięcej remisów w stawce klasy A.

Drugą porażkę w sezonie zanotował Venus. Nowiczanie przegrali w Wałbrzychu z Czarnymi 1-0. Decydująca o wyniku bramka padła w pierwszej połowie.

LKS Piotrowice wygrał z liderem klasy B – trzecim zespołem Zjednoczonych Żarów 3-2. Do niedzielnego południa drużyna przyjezdnych była niepokonana w lidze. Zwycięstwo piotrowiczan było możliwe dzięki dwum bramkom Tomasza Janesa i jednej Bartosza Hurmana.

Bardzo dobry występ Tęczy. Bolesławiczanie pokonali u siebie wyżej notowanym Boxmet Piskorzów 3-0 i tym samym zapisali drugą wygraną na swoim koncie. Gole dla gospodarzy strzelili: Klemens Subczyński, Damian Kłos i Bartosz Dyko.

Foto: fanpage Miejski Klub Sportowy Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska