Karolina z Żarowem. Ciekawie w Piotrowicach.

W sobotę na ul. Sportową przyjadą Zjednoczeni Żarów na pojedynek z Karoliną. Oprócz Tęczy reszta zespołów występująca w klasie B zagra na swoim boisku. Ciekawy pojedynek szykuje się w Piotrowicach.

Mecze Karoliny ze Zjednoczonymi zawsze rządziły się swoimi prawami. Różnica w tabeli pomiędzy tymi zespołami jest jednak w tym sezonie znacząca. Goście zajmują wysokie czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 50 punktów natomiast gospodarze przedostatnią lokatę z 12 oczkami.

Daleki wyjazd Gromu do Jaszkowej Dolnej. Gospodarze nadal walczą o utrzymanie w klasie okręgowej i w tym spotkaniu nie mogą sobie pozwolić na utratę punktów. Witkowianie w ubiegłej kolejce po razie trzeci zdobyli w tym sezonie punkt.

Dziesiąta w tabeli Tęcza podejmie na wyjeździe ósmą Błyskawicę Kalno. Obie drużyny dzieli punkt. W ubiegłej kolejce bolesławiczanie otrzymali komplet punktów za mecz z wycofanym z rozgrywek Zrywem Łażany.

LKS Piotrowice zmierzą się z mającym tyle samo punktów, trzecim w tabeli Orłem Witoszów. W trzech ostatnich kolejkach obie drużyny zdobyły po sześć „oczek”.

Trudny rywal Sparty. Pastuchowianie zagrają w roli gospodarza z rezerwami LKS Bystrzyca Górna. Przyjezdni są liderem rozgrywek z dwupunktową przewagą nad Venusem Nowice.

Nowiczanie staną w szranki z szóstym Gromem Panków. Venus ostatni raz stracił punkty w pierwszej kolejce rundy wiosennej (mecz ze Spartą Przełom Pastuchów).

Plan gier na weekend:

Iskra Jaszkowa Dolna – Grom Witków (sobota, 16:00),
MKS Karolina – Zjednoczeni Żarów (sobota, 17:00),
Błyskawica Kalno – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
LKS Piotrowice – Orzeł Witoszów (niedziela, 11:00),
Venus Nowice – Grom Panków (niedziela, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – LKS II Bystrzyca Górna (niedziela, 14:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska