Kolejne derby gminne w klasie B. Okręgówka w sobotę.

Na sobotę zaplanowano spotkania Karoliny oraz Gromu w klasie okręgowej. Przed jaworzynianami następny daleki wyjazd. W klasie B odbędą się derby Gminy pomiędzy drużynami z Piotrowic i Nowic.

Jaworzynianie drugą kolejkę z rzędu zagrają na wyjeździe. Tym razem w Jaszkowej Dolnej staną do rywalizacji z tamtejszą Iskrą. Gospodarze zajmują szóste miejsce w tabeli. Zarówno Karolina jak i Iskra przegrały swoje ostatnie spotkania kolejno 0-3 i 9-1.

Ostatni w tabeli Grom zagra u siebie z 14. Piławianką. Goście w tej rundzie zdobyli punkt po remisie z Karoliną. Witkowianie w całych rozgrywkach zdobyli tylko dwa punkty i są jedynym zespołem bez wygranej.

Piąty w tabeli LKS Piotrowice podejmie na swoim boisku w derbach gminnych Venus Nowice. Przyjezdni są wiceliderem klasy B ze stratą dwóch punktów do rezerw LKS Bystrzyca Górna.

Dziesiąta Tęcza zagra z szóstym Gromem Panków. Różnica pomiędzy tymi zespołami wynosi trzy punkty. Obie drużyny w rundzie wiosennej nie zdobyły żadnych punktów.

Przedostatnia w tabeli Sparta Przełom Pastuchów podejmie na wyjeździe rezerwy Cukrownika Pszenno. W swoim dorobku w trakcie rundy wiosennej te dwa zespoły mają na swoim koncie po trzy zdobyte punkty.

Plan gier na weekend:

Grom Witków – Piławianka Piława Górna (sobota, 17:00),
Iskra Jaszkowa Dolna – MKS Karolina (sobota, 17:00),
Tęcza Bolesławice – Grom Panków (niedziela, 11:00),
LKS Piotrowice – Venus Nowice (niedziela, 11:00),
Cukrownik II Pszenno – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska