Komplet zwycięstw w A klasie. Derby gminne dla Piotrowic.

Wszystkie zespoły z terenu naszej gminy występujące w klasie A wygrały swoje spotkania. Karolina zdeklasowała wręcz rywala. W klasie B derby dla Piotrowic. Pierwsze zwycięstwo Sparty.

Najwyższą wygraną w sezonie zanotowała Karolina. W Boguszowie Gorcach okazała się zdecydowanie lepsza od tamtejszego Szczytu i wygrała 0-9. Strzelcami bramek dla jaworzynian byli: Michał Rosiak, Bartosz Adamowicz (dwukrotnie) oraz Oliwier Kruczek, Mateusz Salamon, Karol Bohajczuk, Sebastian Putaj i Kacper Matwiejko (raz). Karolina jest liderem klasy A z imponującym bilansem bramkowym 30-2.

Cenna, czwarta w tym sezonie wygrana Venusa. Tym razem nowiczanie na swoim boisku pokonali rezerwy AKS Strzegom 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Damian Roman.

Trzecią wygraną z rzędu zanotował Grom. Witkowianie w Wałbrzychu pokonali 0-1 Zagłębie Wałbrzych po golu Pawła Chrzana. Drużyna z naszej gminy przesunęła się w tabeli do jej środkowej części.

W derbach Gminy Jaworzyna Śląska zwycięstwo LKS Piotrowice, który okazał się lepszy od przyjezdnej Tęczy Bolesławice 3-1. Honorowe trafienie dla gości zdobył Bartosz Soszka. Autorami goli dla ekipy z Piotrowic byli: Paweł Krzak (dwóch) oraz Tomasz Janes.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Sparty. Pastuchowianie wygrali wyraźnie na wyjeździe z Gromem Panków 0-4. Autorami bramek w tym meczu byli: Maciej Waliszek (dwóch), Damian Myszkowski.

Foto: fanpage Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska