Mecz na szczycie Karoliny. Gminne derby w A klasie.

W sobotnie popołudnie drużyna z Jaworzyny Śląskiej będzie rywalizować z wymagającym przeciwnikiem ze Szczawna Zdroju. W drugim pojedynku w klasie A dojdzie do gminnych derbów między ekipami z Nowic i Witkowa.

Niedawny wicelider klasy A MKS Szczawno Zdrój będzie wyjazdowym rywalem jaworzynian. Karolina po dziewięciu wygranych i remisie jest liderem klasy A i spotkaniem w Szczawnie rozpocznie serię trzech ważnych meczów.

W sobotnie popołudnie dojdzie do gminnych derbów pomiędzy Venusem a Gromem. Te zespoły zajmują kolejno szóste i ósme miejsce w tabeli z różnicą czterech punktów. W ubiegłej kolejce nowiczanie przegrali z niżej notowanymi Czarnymi Wałbrzych a Grom bezbramkowo zremisował z wiceliderem ze Stanowic.

Najbliższym wyjazdowym przeciwnikiem LKS Piotrowice będą rezerwy LKS Bystrzyca Górna. W ubiegłej kolejce piotrowiczanie wygrali liderem – trzecim zespołem Zjednoczonych Żarów.

Tęcza podejmie na wyjeździe w Pankowie tamtejszy Grom. Obie drużyny zajmują miejsca w dolnej części tabeli klasy B. Gospodarze są sklasyfikowani na przedostatnim miejscu z dorobkiem trzech punktów.

Po wysokiej porażce z Silesią Żarów Sparta Przełom Pastuchów podejmie wyżej notowaną Błyskawicę Kalno, która plasuje się na siódmym miejscu.

Plan gier na weekend:

MKS Szczawno Zdrój – MKS Karolina (sobota, 15:00),
Venus Nowice – Grom Witków (sobota, 15:00),
LKS II Bystrzyca Górna – LKS Piotrowice (niedziela, 11:00),
Grom Panków – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Błyskawica Kalno (niedziela, 11:00).

Foto: fanpage Miejski Klub Sportowy Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska