Mecz na szczycie w Bolesławicach. Trudne mecze w okręgówce

Spotkanie Darboru z trzecimi w tabeli Zielonymi Łagiewniki będzie najciekawszym wydarzeniem piłkarskim na boiskach gminnych. Ciężkie mecze przed naszymi drużynami w klasie okręgowej.

Daleki wyjazd przed Karoliną, która wyjedzie do Stronia Śląskiego na mecz z Kryształem. Gospodarze zajmują ósme miejsce w tabeli. W tej rundzie zdobyli tylko punkt (w rozegranych pięciu meczach). Jaworzynianie po porażce w derbach gminnych z Venusem będą chcieli walczyć o pełną pulę.

Walczący o utrzymanie nowiczanie zmierzą się w Żarowie z dobrze dysponowanymi w ostatnich meczach Zjednoczonymi. Venus pomimo dobrej rundy wiosennej nie może być pewny utrzymania i każdy punkt dla tego zespołu może się okazać bezcenny.

Po przełamaniu i pierwszym zwycięstwie na wiosnę Grom podejmie na wyjeździe lidera klasy okręgowej Słowianina Wolibórz. Gospodarze przegrali w niedzielę w Żarowie i zapewne postawią wysoko poprzeczkę dla witkowian.

Trudny pojedynek przed Darborem. Rywalem bolesławiczan na swoim boisku będą trzeci w tabeli klasy A Zieloni Łagiewniki. Goście rozpoczęli rundę od zwycięstw przeplatanych porażkami. Drużyna z naszej gminy nie może sobie pozwolić na stratę punktów ponieważ wicelider – rezerwy Bielawianki Bielawa tracą do niej tylko dwa punkty.

Potencjalnie łatwiejszy rywal przed Piotrowicami. LKS będzie gościł na swoim boisku ostatnie w tabeli rezerwy Zielonych Mokrzeszów, które do tej pory zdobyły w tym sezonie trzy punkty.

Ósma Tęcza zmierzy się na wyjeździe ze znajdującym się na 10 miejscu Płomieniem Dobromierz. Gospodarze przegrali dotychczas wszystkie mecze tej rundy.

Przed dużą szansą na kolejne punkty stanie Sparta Przełom Pastuchów. Pastuchowianie jako gospodarze staną do rywalizacji z sąsiadującymi Błękitnymi Słotwina.

Plan gier na weekend:

Kryształ Stronie Śląskie – MKS Karolina (sobota, 17:00),
Darbor Bolesławice – Zieloni Łagiewniki (sobota, 17:00),
LKS Piotrowice – Zieloni II Mokrzeszów (niedziela, 11:00),
Płomień Dobromierz – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Błękitni Słotwina (niedziela, 14:00),
Słowianin Wolibórz – Grom Witków (niedziela, 17:00),
Zjednoczeni Żarów – Venus Nowice (niedziela, 17:00).

Foto: fanpage Darbor Bolesławice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz