Na boiskach bez punktu. Tylko Venus na plus po walkowerze.

Przed ostatnią kolejką klasy B Venus Nowice będzie liderem tych rozgrywek z największymi szansami na awans do klasy A. W mijający weekend Grom nie wyjechał na mecz do Kłodzka a Karolina uległa Cukrownikowi na własnym boisku.

Nie udał się rewanż Karoliny za porażkę z Cukrownikiem w trakcie rundy jesiennej. Drużyna z Pszenna wygrała w sobotę przy ul. Sportowej z jaworzynianami 0-2 i tym samym odniosła dziewiątą wygraną w sezonie.

Grom oddał sobotni mecz walkowerem. Drużyna z Witkowa nie stawiła się na pojedynek z Nysą w Kłodzku.

Tęcza przegrała wyraźnie na wyjeździe z trzecim zespołem Zjednoczonych Żarów 6-2. Bolesławiczanie nie zmienili tym samym swojego położenia w tabeli i nadal klasyfikowani są na 10 miejscu. Bramki dla przyjezdnych zdobyli: Patryk Lipka i Paweł Wysota.

LKS Piotrowice nie dał rady wiceliderowi rozgrywek – rezerwom LKS Bystrzyca Górna i przegrał ostatecznie 2-5. Dla zespołu z naszej Gminy był to ostatni mecz w bieżącym sezonie (w następnej kolejce zaplanowano spotkanie z wycofanym z rozgrywek Zrywem Łażany). Bramki w niedzielę zdobyli: Mateusz Malina i Kamil Przeździęk.

Honoru grających w ten weekend drużyn nie uratowała Sparta Przełom Pastuchów. Ekipa z naszej gminy występując w roli gospodarza przegrała 2-3 z trzecią w tabeli Silesią Żarów. Na listę strzelców wpisali się: Paweł Krzak i Piotr Przeździęk.

Wyjątkiem weekendu był Venus, który otrzymał trzy punkty za spotkanie z wycofanym z rozgrywek Zrywem Łażany i przed ostatnią kolejką przystąpi do gry jako lider klasy B.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska