Okręgówka u siebie. Kolejne derby w klasie B.

W najbliższą sobotę na boisku w Nowicach kolejny, gminny pojedynek derbowy. Grom będzie walczył o pierwsze punkty w sezonie z Pogonią Pieszyce natomiast Karolina z Polonią Bystrzyca Kłodzka.

Na własnym boisku Karolina podejmie sąsiadującą w tabeli Polonię Bystrzyca Kłodzka. Goście przegrali wszystkie dotychczasowe mecze ligowe. Karolina ma na swoim koncie punkt wywalczony dwa tygodnie temu z Kryształem.

Walka o pierwsze ligowe punkty przed Gromem. Witkowianie u siebie będą rywalizować z Pogonią Pieszyce, która również nie zdobyła punktu i sklasyfikowana jest na ostatnim miejscu.

W trzeciej kolejce klasy B, podobnie jak w poprzednich, dojdzie do derbów gminnych. Tym razem na przeciwko stanie Venus Nowice i LKS Piotrowice. Nowiczanie są liderem rozgrywek z kompletem punktów natomiast ich niedzielni rywale zajmują trzecie miejsce.

Drużyny Tęczy Bolesławice i Sparty Przełom Pastuchów, które do tej pory nie zdobyły punktu do ligowej tabeli, zagrają kolejno z Gromem Panków (dwie wygrane) oraz rezerwami Cukrownika Pszenno (zwycięstwo).

Plan gier na weekend:

Venus Nowice – LKS Piotrowice (sobota, 16:00),
MKS Karolina – Polonia Bystrzyca Kłodzka (sobota, 17:00),
Grom Witków – Pogoń Pieszyce (sobota, 17:00),
Grom Panków – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Cukrownik II Pszenno (niedziela, 11:00).

foto: fp Miejski Klub Sportowy Karolina 

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska