Ostatnia jesienna kolejka. U siebie Sparta i Venus.

W sobotę i niedzielę odbędą się ostatnie tej jesieni pojedynki w klasie A i B. Po nich na piłkarze udadzą się na kilkumiesięczną przerwę. W niedzielę u siebie zagrają tylko Sparta i Venus.

Niepokonana do tej pory i będąca liderem klasy A Karolina wyjedzie do Boguszowa Gorc na pojedynek z tamtejszym Górnikiem. Gospodarze w trzech ostatnich meczach zdobyli punkt po remisie z Czarnymi Wałbrzych i dwóch wysokich porażkach z Cukrownikiem i Gromem.

Venus na swoim boisku gościć będzie drugą drużynę z Boguszowa Gorc – Szczyt. Przyjezdni są sklasyfikowani na 11 miejscu i tak samo jak Górnik w ostatnich trzech kolejkach zdobyli punkt.

Ósmy w tabeli zespół Czarnych Wałbrzych będzie podejmował jako gospodarz szósty Grom Witków. Obie drużyny dzielą w tabeli tylko dwa punkty.

Najwyżej notowany spośród naszych gminnych zespołów w klasie B LKS Piotrowice stanie w szranki z LKS Wiśniowa, który do tej pory w 12 meczach zdobył zaledwie siedem punktów.

Tęcza zagra w Kalnie z tamtejszą Błyskawicą. Gospodarze zajmują wysokie czwarte miejsce w tabeli a w ostatnich kolejkach zdobyli komplet punktów. Bolesławiczanie w tym samym czasie dopisali na swoje konto cztery punkty.

Mecz Sparty Przełom Pastuchów z Gryfem Burkatów będzie rywalizacją sąsiadów w tabeli. Mimo że Gryf jest 10 a Sparta 11 to obie drużyny dzielą cztery punkty.

Plan gier na weekend:

Górnik Boguszów Gorce – MKS Karolina (sobota, 13:30),
LKS Wiśniowa – LKS Piotrowice (niedziela, 11:00),
Błyskawica Kalno – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Gryf Burkatów (niedziela, 11:00),
Venus Nowice – Szczyt Boguszów Gorce (niedziela, 13:30),
Czarni Wałbrzych – Grom Witków (niedziela, 13:30).

Foto: fanpage Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska