Ostatnie sparingi udane. Za tydzień runda wiosenna

Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek nasze gminne zespoły piłkarskie swoje mecze kontrolne mogą zaliczyć do udanych. W niedzielę doszło do towarzyskiego pojedynku dwóch zespołów z naszej Gminy – Sparty i Tęczy.

W swojej grze kontrolnej Venus pokonał na swoim boisku Herbapol Stanowice 4-2. Autorami bramek dla nowiczan byli: Jarosław Lato (dwóch) oraz Dariusz Włodarczyk i Krzysztof Cwenar.

W sobotę popołudniu Darbor rozegrał kolejny sparing. Tym razem w Wałbrzychu podejmował tamtejsze Zagłębie. Po bramkach, które padły w drugiej połowie bolesławiczanie wygrali 1-4. Dwa gole zdobył Marcin Rogowski oraz po jednej: Adam Bohajczuk i Marcin Bieniasz.

Kolejnym rywalem Piotrowic na swoim boisku w niedzielny poranek były STEP Tąpadła Wiry. Do 20 minuty goście prowadzili 0-2. Piotrowiczanie odpowiedzieli przed przerwą golem Patryka Marczaka (1-2). W drugiej połowie wyrównał z rzutu karnego Mariusz Charytanowicz. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Kamil Przeździęk ale goście zdołali wyrównać. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w ostatniej minucie Kamil Przeździęk i ostatecznie to piotrowiczanie wygrali 4-3.

Grom odniósł w sobotę czwartą w okresie przygotowawczym wygraną. Tym razem okazał się lepszy od Włókniarza Głuszyca 6-4. Gole dla ekipy z Witkowa zdobywali: Maciej Turzański i Przemysław Kloc (po dwa), Jakub Smutek i Dawid Kusio (po jednym).

W niedzielę Tęcza Bolesławice u siebie towarzysko zmierzyła się ze Spartą Przełom Pastuchów. Gospodarze okazali się bezkonkurencyjni i wygrali wyraźnie 4-0. Gole w derbach zdobywali: Damian Kłos (dwie) oraz Jan Gałka i Marcin Olbrycki (po jednej).

Już na następny weekend zaplanowana została pierwsza kolejka rundy wiosennej. Jeśli piłkarzom na drodze nie stanie lockdown, to za tydzień na boiskach zobaczymy wszystkie nasze gminne zespoły.

Info: fanpage Darbor Bolesławice/grom.witkow.pl