Pamiątka dawnych dni

Jeden z naszych mieszkańców podzielił się ze mną ciekawą fotografią, która wspaniale oddaje ducha tego miasta.

Nasze domowe archiwa skrywają wiele ciekawych, często zapomnianych pamiątek, które dziś stanowią bezcenną wartość poznawczą o miejscu, które dziś my tworzymy i stanowimy, czyli o naszej gminie. Nie było telefonów, które robią setki zdjęć, ale żadne nie oddaje tego co najważniejsze. Były czarno – białe fotografie, które trzeba było dobrze przemyśleć.

Przełom lat 50-tych i 60-tych. Jaworzyna coraz bardziej wtapia się w polskość, mimo, że wojna i to co z niej wyniknęło zapewne jest jeszcze ciągle żywe. Młodzież musi uczyć się, aby w przyszłości stać się wykwalifikowaną kadrą na miejscu, które nierozerwalnie łączy się z naszym miastem, czyli na kolei. To miejsce ważne i wymagające od pracownika dyscypliny i określonych umiejętności. Pokazane zdjęcie dotyczy tego właśnie zakresu.

Jeden z naszych mieszkańców podzielił się ze mną ciekawą fotografią, która wspaniale oddaje ducha tego miasta. Na zdjęciu widzimy klasę rocznika 1959-1961 Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zakresie kolei. Na zdjęciu oprócz wspomnianej klasy widzimy Naczelnika Pana Matyję i instruktora Stefana Serczyka. Zdjęcie zostało wykonane w dzisiejszym Muzeum Kolejnictwa, ówczesnej parowozowni.

Dziękuję za zdjęcie przekazane przez mieszkańca. To cenna pamiątka związana z naszym miastem

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz